خبر

مسیر شما: اخبار موضوعات مهم ایجاد انگیزه و تسهیل ازدواج جوانان
موضوعات مهم ایجاد انگیزه و تسهیل ازدواج جوانان

عضو کمیسیون آموزش مجلس، با بیان اینکه افزایش نرخ جمعیت نیازمند تامین ساز و کارهای ویژه برای جوانان است، گفت: اشتغال، مسکن ارزان و مسائل فرهنگی از موضوعات مهم ایجاد انگیزه و تسهیل ازدواج جوانان بوده که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی اسماعیلی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به مباحث جمعیتی و فرزندآوری، گفت: موضوع جمعیت به ویژه جمعیت جوان در تمامی کشورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متاسفانه به دلیل سیاست‌های نادرست جمعیتی در چند سال اخیر، جمعیت جوان کشور رو به سالمندی در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته ایران جزو کشورهای جوان دنیا محسوب می‌شد، ادامه داد: تداوم سیاست‌ها و برنامه‌های نامناسب، جمعیت کشور را به سمت پیری سوق خواهد داد.

نیروی جوان و خلاق موجب پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر کشور می‌شود

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیروی جوان و خلاق موجب پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر کشور می‌شود، تصریح کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مباحث جمعیتی فصل الخطاب همه دستگاه‌های اجرایی و مجلس بوده است. از این رو کمیسیون اجتماعی و سایر کمیسیون های تخصصی مجلس به منظور برنامه ریزی و تهیه ساز و کار مناسب ورود پیدا کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، رسیدن به نقطه مطلوب مورد مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت را نیازمند تامین ساز و کارهای ویژه انگیزشی برای جوانان دانست و افزود: اشتغال، مسکن ارزان و مسائل فرهنگی از موضوعات مهم ایجاد انگیزه و تسهیل ازدواج جوانان بوده که باید مورد توجه قرار بگیرد.

ضرورت پرهیز از تجملات و تشریفاتی که مانع ازدواج جوانان می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پرهیز از تجملات و تشریفاتی که مانع ازدواج جوانان می‌شود باید با همکاری همه مسئولان کشوری فرهنگ سازی شده و ازدواج به آسان‌ترین شیوه انجام گیرد. از این رو باید تلاش کنیم تا هر چه سریع تر از رویه ضد جمعیتی جلوگیری کنیم تا کشور آسیب نبیند و از ظرفیت جوانان برای ساختن کشور و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی به عنوان یک راهبرد اساسی استفاده کنیم./

نظر شما
مشخصات خبر