موافقان اصلاح تعداد اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس تاکید کردند؛

ضرورت اصلاح آئین نامه با هدف تعیین تکلیف کمیسیون قضایی و عضویت نمایندگان بلاتکلیف

نمایندگان موافق اصلاح آئین نامه داخلی مجلس بر تغییر تعداد اعضای کمیسیون های تخصصی با هدف تعیین تکلیف عضویت نمایندگان بلاتکلیف در کمیسیون ها و کمیسیون قضایی که به حدنصاب نرسیده است، تاکید کردند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ احمد مرادی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با کلیات طرح اصلاح تبصره یک ماده 38 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: در دوره های قبل مجلس نیز برای عضویت نمایندگان در کمیسیون ها مشکلاتی وجود داشت که در این دوره نیز در مورد برخی از کمیسیون ها که به حدنصاب نرسیده است اشکالاتی را شاهد هستیم.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح آئین نامه برای تغییر اعضای کمیسیون های تخصصی ضروری است بنابراین برای تسریع در پرداختن به موضوعات اصلی و مشکلات مردم باید تصمیم دقیقی گرفته شود، علاوه بر این بهتر است اصلاحی در ارتباط با نمایندگان ایثارگر نیز در آئین نامه لحاظ کنیم.

محمدتقی نقدعلی از دیگر موافقان کلیات طرح مذکور، با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر مجلس انقلابی، گفت: پرداختن به مسائل اصلی مردم باید در اولویت مجلس قرار گیرد، مشکلات معیشتی کارد را به استخوان رسانده بنابراین کمیسیون های تخصصی هرچند با تعداد کمتر باید تشکیل شوند تا بتوانند کار کارشناسی خود را انجام دهند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون هایی که با اکثریت تعداد تشکیل شده اند نیز در جلسات خود با حضور همه اعضا به موضوعات نمی پردازند کما اینکه اکثر تصمیمات در کمیته های خرد ذیل کمیسیون بررسی می شود بنابراین اصلاح تعداد اعضای کمیسیون باید به سرعت انجام شود.

محمد علی پور از دیگر نمایندگان موافق کلیات طرح اصلاح تبصره یک ماده 38 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: اعضای کمیسیون ها براساس سابقه تحصیلی، اجرایی، نمایندگی و عضویت در کمیسیون مربوطه امتیازبندی و مشخص شدند اما همچنان برخی از نمایندگان بلاتکلیف و کمیسیون هایی چون کمیسیون قضایی حقوقی به حدنصاب نرسیده است.

نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از شکل گیری کمیسیون ها می توانستیم کنکوری برای تعیین رشته های تخصصی برگزار کنیم اما در حال حاضر که تعدادی از نمایندگان بلاتکلیف هستند باید به اصلاح آئین نامه داخلی بپردازیم زیرا این بلاتکلیفی شایسته مجلس انقلابی نیست./

پایان پیام
 

برچسب ها

آیین نامه، آیین نامه داخلی، آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده