عنابستانی مطرح کرد ؛

چین شریک راهبردی مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در موضوع قرارداد با چین هیچ امتیاز ویژه ای به این کشور داده نمی شود، گفت: این موضوع هنوز در حد تفاهم نامه راهبردی و کلیات مطرح شده که ضمانت اجرایی ندارد و برای تصویب به مجلس نیامده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ علی‌اصغر عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در نشست صمیمی با مجمع یاران انقلاب ضمن اشاره به مذاکرات ایران و چین پیرامون قرارداد ۲۵ ساله افزود: چین شریک راهبردی مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این تفاهم‌نامه در شرایط سخت اقتصادی و تحریم اتفاق خوبی برای جمهوری اسلامی ایران است چون چین بر خلاف قدرت‌های خائن غربی مساله‌ای را بر ما تحمیل نکرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع قرارداد با چین هنوز در حد تفاهم‌نامه راهبردی و کلیات مطرح شده که ضمانت اجرایی ندارد و برای تصویب به مجلس نیامده است.

ایشان افزود: در این تفاهم‌نامه، چین متعهد شده در قبال خرید نفت علاوه بر انتقال دانش، در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کند و در مقابل، جمهوری اسلامی ایران هیچ امتیاز ویژه‌ای به چین نمی‌دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انقلاب اسلامی، تحریم اقتصادی، تحریم ها، جمهوری اسلامی