رشیدی مطرح کرد ؛

لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه باید هر چه سریعتر زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیکی ایجاد شود، گفت: انتخابات الکترونیکی ضریب اشتباهات را کاهش می دهد.

خبرگزاری خانه ملت؛ جلال رشیدی با اشاره به لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: لایحه جامع قانون انتخابات در دوره مجلس دهم از سوی دولت به کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس ارائه شده و اکنون این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

وی  بیان کرد: مذکرات مقدماتی با وزارت کشور انجام شده و در این زمینه کارگروهی در کمیسیون نیز تشکیل شده تا لایحه جامع قانون انتخابات هرچه سریعتر در مجلس تعیین تکلیف شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه جامع قانون انتخابات باید همه قوانین انتخاباتی را بهبود بخشد و نقاط ضعف را برطرف کند، افزود: البته این لایحه ایراداتی در جزئیات دارد که باید در کمیسیون امورداخلی کشور با همکاری نمایندگان و کارشناسان برطرف شود.

رشیدی کوچی با اشاره به اهمیت الکترونیکی شدن انتخابات، ادامه داد: به نظر من هر چه سریعتر باید به سمت انتخابات الکترونیکی برویم زیرا هرچه افراد کمتر در انتخابات تأثیر داشته باشند، خطاها و ضریب اشتباهات نیز کمتر می‌‎شود.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلانی گفت: انتخابات مرحله دوم مجلس یازدهم فرصت خوبی است تا با توجه به اینکه 11 حوزه‌ انتخابیه به مرحله دور دوم رفته است، از شیوه الکترونیکی در انتخابات استفاده کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، الکترونیکی کردن انتخابات، انتخابات، انتخابات مجلس