نوری مطرح کرد ؛

پیشرفت کشور در زمینه اصلاح بذر و کشت های نوین

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: پیشرفت های کشور در زمینه اصلاح بذر و کشت های نوین می تواند در زمینه خودکفایی و تولید نهاده های دامی کمک کننده باشد.

خبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا نوری در خصوص امکان تولید و کشت ‌نهاده‌های دامی در کشور و کاهش ضریب وابستگی در این زمینه گفت: می‌توانیم در داخل کشور برخی از نهاده‌های دامی را تولید و کشت کنیم و کاهش ضریب وابستگی به واردات نهاده‌های دامی با توجه به پیشرفت‌های علمی که داشته‌ایم دور از دسترس نیست.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر در حال حاضر برخی محدودیت‌ها اجازه خودکفایی در زمینه تولید نهاده‌های را دامی نمی‌دهد می‌توانیم از مزیت‌های نسبی کشور استفاده کرده و با منابع حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی نهاده‌های دامی مورد نیاز را وارد کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیشرفت‌های کشور در زمینه اصلاح بذر و کشت‌های نوین می‌تواند در زمینه خودکفایی و تولید نهاده‌های دامی کمک کننده باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر علمی و فنی در حوزه کشاورزی گام برداریم می‌توانیم در زمینه تولید بسیاری از محصولات وارداتی به خودکفایی برسیم و ضریب وابستگی به واردات را کاهش دهیم، عنوان کرد: باید کشاورزی را با شرایط اقلیمی و کم‌آبی کشور سازوگار کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات، اعتبارات صادراتی، قیمت تخم مرغ، قیمت مرغ