خبر

مسیر شما: اخبار محدودسازی اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران
محدودسازی اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد محدودسازی اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران بیانگر نارضایتی جدی کنگره از اقدامات رییس جمهوری این کشور است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ محمد حسن آصفریبا اشاره به مصوبه اخیر کنگره آمریکا در راستای محدودسازی اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران، گفت: اقدامات تلافی جویانه پس از شهادت سردار سلیمانی موجب شده آمریکایی ها از ظرفیت های دفاعی بالقوه کشورمان هراس داشته باشند.

نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه نمایندگان ایالات متحده متوجه شدند که دوران بزن و در رو آنها در منطقه به پایان رسیده است، اظهار کرد: بنابراین با این مصوبه تلاش کردند به دنیا اعلام کنند که به هیچ عنوان قصد ایجاد وضعیت تهدیدآمیز قریب الوقوعی را ندارند.

وی با بیان اینکه خصومت ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر مشهودتر شده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که طبق این قطعنامه درگیری خصومت‌آمیز با ایران تنها با توجیه کامل کنگره و عموم مردم آمریکا پس از بحث و گفت‌وگو و رای‌گیری در کنگره امکان‌پذیر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در این زمینه، افزود: مطلب فوق نشان دهد نارضایتی جدی کنگره از اقدامات ترامپ علیه ایران اسلامی است زیرا برای این کشور آسیب های متعددی در پی داشته است.

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد مصوبه اخیر کنگره به معنای جلوگیری از اجرای سیاست فشار حداکثری علیه ایران نیست زیرا آمریکایی ها باید شکست هایشان را جبران کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،مجلس نمایندگان آمریکا به قطعنامه تصویب شده در سنای این کشور برای محدود کردن اختیارات جنگی دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده علیه ایران رای داد.

این قطعنامه تصریح کرد که کنگره هیچ وضعیت جنگی را نسبت به ایران اعلام نکرده و مجوز قانونی برای استفاده از نیروی نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران هم به تصویب نرسیده است./

پایان پیام

 

نظر شما
مشخصات خبر