خبر

مسیر شما: اخبار تدوین طرح دو فوریتی برای حمایت معیشتی از خانواده های نیازمند
تدوین طرح دو فوریتی برای حمایت معیشتی از خانواده های نیازمند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرحی دوفوریتی برای حمایت از خانواده های نیازمند خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی موسوی از تدوین طرح دو فوریتی برای حمایت معیشتی از خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت: این طرح به منظور حمایت معیشتی از خانوارهای نیازمند تهیه شده و جامعه هدف آن 5 دهک پایین جامعه است.

وی  با بیان اینکه مجموعه نیازهای خانواده‌های نیازمند در طرح مذکور احصا و راهکارهای تامین آن نیز پیش بینی شده است، افزود: در طرح دو فوریتی حمایت معیشتی از 5 دهک پایین جامعه، بسته‌ی جامعی برای تامین کالاهای اساسی شامل برنج، روغن، گوشت، مرغ و تخم مرغ در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه کمک معیشتی در حوزه انرژی شامل هزینه آب، برق و گاز یکی دیگر از محورهای طرح دو فوریتی مذکور است، اظهار کرد: از آنجایی که برخی از داروها گران بوده و خانواده‌های نیازمند توانایی خرید آن‌ها را ندارند، منابعی برای تامین این داروها نیز پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم پرداخت ودیعه مسکن را محور دیگر این طرح توصیف کرد و اظهار کرد: منابع مورد نیاز برای اجرای طرح دوفوریتی حمایت معیشتی از خانواده‌های نیازمند پیش بینی شده تا ایراد اصل 75 به آن وارد نشود از سوی دیگر می‌توان از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان با اذن رهبری و دریافت مالیات از 5 دهک بالای جامعه نیز برای اجرای این طرح استفاده کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: این طرح هفته آینده با قید دو فوریت در مجلس مطرح خواهد شد و امید است بتواند گره گشای بخشی از مشکلات مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر باشد./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر