نظری خانقاه مطرح کرد ؛

ادامه روند وارد شدن ارز حاصل از صادرات به کشور

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: درصورت ادامه روند وارد شدن ارز حاصل از صادرات به کشور، قیمت دلار بیش از این سقوط خواهد کرد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدغنی نظری خانقاه با اشاره به کاهش قیمت دلار، گفت: عدم مدیریت نقدینگی‌های سرگردان در جامعه سبب شده این نقدینگی از بازارهای دلالی و واسطه‌ای سر در بیاورند به همین دلیل درصورت مدیریت بازار قیمت دلار باز هم کاهش پیدا خواهد کرد.

وی  ادامه داد: درصورت ادامه وارد شدن ارز حاصل از صادرات به کشور، قیمت دلار بیش از این سقوط خواهد کرد.به گفته وی مدیریت بازار و برخورد قضایی با کسانی که ارز حاصل از صادرات خود را وارد کشور نکرده اند می‌تواند قیمت دلار را بیش از پایین آورده و به ثبات رساند.

نظری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود سیر نزولی نرخ ارز همچنان تداوم داشته باشد و وارد کانال 18 هزار تومان یا به زعم برخی کارشناسان 15 هزار تومان شود، افزود: تحقق این امر در گرو ادامه فعالیت‌های کنونی بانک مرکزی است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامیاظهار کرد: اقدام بانک مرکزی و همراهی قوه قضاییه در راستای شناسایی بازرگانانی که از عرضه ارزهای صادراتی خودداری کرده و الزام آن‌ها به بازگشت این ارزها منجر به کاهش نرخ دلار می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است تا زمانی که ولع خرید دلار علیرغم عدم نیاز وجود داشته باشد این حباب‌ها وجود خواهند داشت اکنون این حباب در بورس و مسکن نیز به وجود آمده است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، توسعه صادرات، دلار، دلارهای بلوکه شده