آقامیرسلیم مطرح کرد ؛

ضرورت حفظ ارزش پول ملی

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معتقد است در حال حاضر علیرغم مشکلات متعددی که بیکاران به دلیل گرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند، معیشت حقوق بگیران نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ مصطفی آقامیرسلیم درباره افزایش قیمت کالاهای اساسی، گفت: گرانی‌های موجود ناشی از کمبود کالا در بازار نبوده و متاثر از کاهش ارزش پول ملی است؛ از آنجایی که سودهای پرداختی توسط بانک‌ها با واقعیت های اقتصادی حوزه تولید همخوانی ندارد و بانک ها با پرداخت این سودها موجب خلق پول می شوند، ارزش پول ملی کاهش می‌یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برای حفظ ارزش پول ملی در برابر رشد نرخ ارز باید تولید رونق یابد این در حالی است که علیرغم وجود قوانین متعدد در این زمینه دولت از اجرای آن‌ها سرباز می زند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار کرد: دولت بدهی خود به پیمانکاران را پرداخت نمی کند در نتیجه آنها نیز ورشکسته شده، کارگران بیکار شده و تولید بر زمین می ماند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: در حال حاضر شرایط به گونه ای شده که علیرغم مشکلات متعددی که بیکاران به دلیل گرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند، معیشت حقوق‌بگیران نیز تحت تاثیر قرار گرفته زیرا حقوق آنها در برابر رشد نرخ ارز و افزایش قیمت ها ثابت مانده است./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعیین قیمت کالاهای اساسی، معیشت، کالاها، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی