سلیمی مطرح کرد ؛

نوسانات قیمت دلار در کشور

عضو هیات رئیسه مجلس می گوید: اگر بانک مرکزی و دولت وظایف خود را به درستی اجرا کنند مردم میتوانند به کاهش قیمت ارز امید داشته باشند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی به نوسانات قیمت دلار در کشور اشاره کرد و گفت:وضعیت اقتصادی کنونی ناشی از سوءمدیریت است.نوسانات شدید قیمت ارز منطق اقتصادی ندارد.

وی  با بیان اینکه اگر بانک مرکزی و دولت وظایف خود را به درستی اجرا کند مردم میتوانند به کاهش قیمت ارز امید داشته باشند، افزود: عدم مدیریت نقدینگی‌های سرگردان در جامعه سبب شده این نقدینگی از بازارهای دلالی و واسطه‌ای سر در بیاورند به همین دلیل درصورت مدیریت بازار قیمت دلار باز هم کاهش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامیاظهار کرد: اقدام بانک مرکزی و همراهی قوه قضاییه در راستای شناسایی بازرگانانی که از عرضه ارزهای صادراتی خودداری کرده و الزام آن‌ها به بازگشت این ارزها منجر به کاهش نرخ دلار می‌شود.

سلیمی با اشاره به لزوم بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور برای کاهش نرخ ارز گفت: در دو سال گذشته حدود 80 میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم که هنوز 20 میلیارد دلار حاصل از آن بازنگشته و این موضوع مشکلات متعدد اقتصادی را به‌وجود آورده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مشکلات در حوزه فروش نفت و عدم بازگشت ارز صادراتی معضلی را در کشور ایجاد کرده که دولت باید تدابیر ویژه‌ای برای حل این موضوع بیاندیشد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، ارز، ارز و پول، بهبود شرایط معیشتی، بهبود معیشت