خبر

مسیر شما: اخبار تامین اجتماعی وضعیت مطلوبی دارد
تامین اجتماعی وضعیت مطلوبی دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه صندوق تامین اجتماعی نسبت به سایر صندوق ها وضعیت بهتری دارد، گفت: بحث بدهی دولت یکی از مشکلات اساسی این سازمان است که دولت باید برای پرداخت آن چاره اندیشی کند.

خبرگزاری خانه ملت؛ حسن لطفی با بیان اینکه تامین اجتماعی تنها سازمان بین‌نسلی است، گفت: در سال‌های اخیر با تلاش‌ها و اتخاذ تدابیری از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وضعیت تامین اجتماعی بهبود پیدا کرده و امیدواریم با افزایش تلاش‌ها از ورشکستگی تامین اجتماعی پیشگیری و جلوگیری شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌های بازنشستگی وضعیت مطلوبی دارد و استقلال خود را حفظ کرده است، افزود: یکی از مشکلات اساسی تامین اجتماعی بحث بدهی‌های دولت است و بنا به دلایلی این بدهی پرداخت نشده و بار مالی تحمیل شده به تامین اجتماعی که متعلق به کارگران و اقشار ضعیف جامعه است می‌تواند آسیب و مشکلاتی را برایش در پی داشته باشد.

حسن لطفیادامه داد: متقاضیان همسان‌سازی حقوق درخواست تحقق سریع‌تر این موضوع را دارند و از سویی انتظاراتی مردم و مراکز درمانی از سازمان دارند و وقتی خدمات درمانی توسط مراکز درمانی به 42 میلیون نفر ارائه می‌شود باید طلب آنها پرداخت شود و بدهی‌های سازمان نباید باعث از دست رفتن اعتبارش شود امیدوار هستیم که دولت تدابیر لازم را برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی اتخاذ کند.

نماینده مردم رزن در مجلس یازدهم، یادآور شد: تامین اجتماعی از سویی از دولت طلبکار و از سویی به مراکز درمانی بدهکار است بنابراین دولت باید کمک کند این صندوق بتواند سرپا بایستد و به تعهدات خود در قبال خدمات درمانی عمل کرده و بدهی‌های خود را پرداخت کند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر