موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

ضرورت توسعه اشتغال و کارآفرینی

عضو هیئت رییسه مجلس از اهتمام و تمرکز مجلس یازدهم برای اقدامات مهم، موثر و اساسی در توسعه اشتغال و کارآفرینی خبر داد و گفت: توسعه فرصت های اشتغال در تمام استانهای کشور مدنظر قرار بگیرد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، عضو هییٔت ریٔیسه مجلس در جهت برنامه ریزی برای توسعه اشتغال و رفع موانع تولید ملی در کشور با مدیران صنایع، کارآفرینان و روسای اتحادیه های اصناف نشست و گفتگو کرد.

در این نشست تعدادی از روسای منتخب اتحادیه های صنفی به نمایندگی از کارآفرینان صنفی و تولیدی های کوچک و متوسط در این جلسه از دبیر هیات ریٔیسه مجلس شورای اسلامی خواستار مدیریت نوسانات ارزی؛ چابک سازی فرایندهای صدور پروانه و مجوزهای تولیدی و صنفی؛ بخشودگی مالیاتها و عوارض صنفی و نیز حمایت همه جانبه مجلس و دولت در شرایط انتشار ویروس کرونا از واحدهای کارآفرین صنفی شدند.

سید ناصر موسوی لارگانی ،عضو هییٔت ریٔیسه مجلس پس از استماع نظرات و دیدگاه های کارآفرینان و تولیدکنندگان ضمن تشریح جایگاه کارآفرینان و ارج نهادن به دغدغه های دلسوزانه و مهم کارآفرنیان کشور، رسیدگی به این موضوعات را در شرایط فعلی کشور و به ویژه سال جاری که مزین به نام سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری است از اولویتهای مجلس دانست و از اهتمام و تمرکز مجلس یازدهم برای اقدامات مهم، موثر و اساسی در توسعه اشتغال و کارآفرینی ، که بسیار متفاوت و جدی تر از ادوار قبل است ، خبر داد.

ریٔیس فراکسیون کارآفرینان مجلس در پایان، از همه اتحادیه های اتاق اصناف ، انجمن های صنفی و صنعتی و مدیران صنایع کشور درخواست نمود تا با ارایٔه نظرات کارشناسی و ارایٔه طریق نمایندگان مجلس را برای دستیابی به تصمیمات موثرتر و کارآمدتر برای دستیابی به برنامه جهش تولید و حمایت از صنایع و صنوف کارآفرین کمک بیشتری نمایند و زوایا و مشکلات خود را به طور دقیق و تجارت ارزنده خود در اختیار فراکسیونها و کمیسیون های تخصصی مجلس قرار دهند تا فرایند چابک سازی و تسهیل فضای کسب و کار در جهت حمایت از رونق و رشد اقتصادی کشور سرعت مضاعفی بیابد.

عضو هیئت رییسه مجلس، از اهتمام و تمرکز مجلس یازدهم برای اقدامات مهم، موثر و اساسی در توسعه اشتغال و کارآفرینی خبر داد ویادآورشد: توسعه فرصت‌های اشتغال در تمام استانهای کشور مدنظر قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،در این جلسه ابولقاسم شیرازی ریٔیس اتحادیه پوشاک به نمایندگی از صنوف پوشاک،اسمعیل کاظمی قهی ریٔیس اتحادیه صنف مصالح،دکتر علی نقیب عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و عبیدیریٔیس هیات مدیره شرکت بهداشتی عبیدی و سید محمد عبدالهی ریٔیس اتحادیه صنف صنایع دستی حضور داشته و ضمن ارایٔه گزارشی از عملکرد صنوف متبوعشان به بیان مشکلات صنفی و موانع توسعه تولید نیز پرداختند./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، ایجاد کارآفرینی، توسعه کارآفرینی، فرصت های کارآفرینی، کارآفرینی