منادی سفیدان مطرح کرد ؛

کنکور در دستور کار کمیسیون آموزش

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از حضور وزرای علوم و بهداشت در نشست روز یکشنبه کمیسیون آموزش خبر داد و گفت: دستور کار روز یکشنبه کمیسیون آموزش در پی مأموریتی که رئیس مجلس به این کمیسیون محول کرد، بر این اساس و با موضوع تعیین تکلیف کنکور تغییر کرد.

  خبرگزاری خانه ملت علیرضا منادی سفیدان ؛با اشاره مأموریت رئیس مجلس به کمیسیون آموزش، اظهار کرد: در خصوص برگزاری کنکور کمیسیون آموزش تا کنون نشست‌های تخصصی بسیاری با حضور مسئولان امر داشته است و نهایتا به این جمع بندی رسیده بود که تصمیم گیری درباره برگزاری کنکور را به ستاد ملی کرونا محول کند.

وی ادامه داد: تصمیم ستاد ملی کرونا و وزارت علوم بر این مبنا بود که با رعایت پروتکل‌ها آزمون برگزار شود ولی امروزشاهد پیشرفت بیماری کرونا در کشور هستیم و نگرانی‌ها از شیوع این بیماری افزایش یافته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر مبنای همین نگرانی‌ها، رئیس مجلس شب گذشته مأموریتی ویژه به کمیسیون آموزش ابلاغ کردند که به فوریت و به دقت، ابعاد مختلف موضوع برگزاری کنکور با حضور متخصصان امر بررسی شود و بر همین مبنا دستور کار روز یکشنبه کمیسیون آموزش تغییر کرد.

منادی سفیدان یادآور شد: نشست روز یکشنبه کمیسیون با حضور وزیر علوم، وزیر بهداشت و جمعی از صاحب نظران حوزه آموزش عالی و حوزه بهداشت و درمان برگزار خواهد شد تا دستور صادر شده برای برگزاری آزمون که در تاریخ 14 اردیبهشت صادر شده بود، مورد ارزیابی کارشناسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهادی بر این مبنا وجود دارد که وقتی از ۱۰۰ درصد رشته ها ۸۵ درصد بدون آزمون است و می توان از طریق سوابق تحصیلی ثبت نام دانشگاه ها صورت گیرد پس با این روش امکان شروع سال تحصیلی وجود دارد، برای ۱۵ درصد باقیمانده هم می توان برگزاری کنکور را به یک یا دو ماه بعد موکول کرد که این پیشنهادات در کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: نهایتا نتیجه نشست روز یکشنبه برای تصمیم گیری نهایی به رئیس مجلس جهت تصمیم گیری در ستاد ملی کرونا ارائه خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

آزمون دکتری، آزمون های سراسری، اخبار برگزیده، بخش بهداشت و درمان، بیماری کرونا، ویروس کرونا