موسوی مطرح کرد ؛

وضعیت بافت های فرسوده پایتخت در زمان بروز زلزله

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه بافت های فرسوده پایتخت در زمان بروز زلزله به شدت آسیب پذیر هستند، گفت: تثبیت نرخ مسکن در کلانشهر تهران با احیای بافت های فرسوده در ارتباطات است.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ سید نظام‌الدین موسوی درباره وضعیت بافت‌های فرسوده در کلان شهر تهران، گفت: بررسی معضل بافتهای فرسوده از منظر ابعاد مختلف در کلان شهر تهران می بایست مورد بررسی و واکاوی قرار بگیرد و یکی از ابعاد اساسی در حوزه بافتهای فرسوده، خطرات بافت‌های مذکور در زمان بروز زلزله احتمالی در پایتخت است.

وی   تصریح کرد: بافتهای فرسوده تهران در زمان بروز حوادث طبیعی از جمله زلزله می توانند بحران زا تلقی شوند زیرا اگر معضل بافتهای فرسوده در کلان شهر تهران مرتفع نشوند، بطور مسلم میزان خسارت های ناشی از وقوع زلزله نیز با افزایش روبرو خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع معضل بافتهای فرسوده در کلان شهر تهران جزء ضروریات است افزود: بافت‌های فرسوده در بخش قابل توجهی از حوزه عمرانی کلان شهر تهران مشاهده می‌شوند و این در حالی که با ترمیم و بازسازی بافت‌های فرسوده می‌توان در تعیین نرخ مسکن نیز به تثبیت رسید.

موسوی افزود: رفع معضل بافتهای فرسوده می بایست در اولویت امور اجرایی مسئولان مرتبط در پایتخت قرار بگیرد و از همین رو مجلس نیز بابرنامه های جاری که دارد به دنبال رفع مشکلات مسکن در کلان شهرتهران و در سرتاسر کشور است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان اینکه بافتهای فرسوده پایتخت در زمان بروز زلزله به شدت آسیب پذیر هستند یادآورشد: تثبیت نرخ مسکن در کلانشهر تهران با احیای بافتهای فرسوده در ارتباطات است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بافت فرسوده، بافت های فرسوده، بافتهای فرسوده، مشکلات پایتخت