موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

تلاش دولت آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به تلاش دولت آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی، گفت: مقامات ایران و روسیه درحال رایزنی هستند لذا روس ها و چینی ها اجازه جولان به آمریکا در شورای امنیت نخواهند داد.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به تلاش دولت آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، گفت: دشمنان ایران از احمق‌ترین‌ها هستند، ما با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب، تحت فشار بسیار تحریم‌ها بودیم و این‌ تحریم‌هانه تنها موجب شکست ما نشده است بلکه به نفع جمهوری اسلامی بوده است.

وی  افزود: تحریم‌های تسلیحاتی و هواپیمایی علیه جمهوری اسلامی ایران نیز موجب شد ما در بسیاری از زمینه‌ها به خودکفایی برسیم. این تحریم‌ها همچنین در توسعه صادرات غیرنفتی تاثیرگذار بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر افزایش مقاومت ملت ایران در صورت افزایش فشارهای اقتصادی آمریکا به جمهوری اسلامی، تصریح کرد: رفتارهای مذبوحانه، غیرانسانی و غیربشردوستانه آمریکای جنایتکار قطعا راه به جایی نمی‌برد و قطع به یقین جمهوری اسلامی پیروز میدان خواهد بود.

وی  معتقد است: دولت‌‌های ما طی سال‌های گذشته باید به جای مذاکره با کدخدا و اروپایی‌ها با کشورهای منطقه خاورمیانه، همسایگان و حوزه خلیج فارس مذاکره می‌کردند، اگر این اتفاق در سال‌های گذشته رقم می‌خورد در شرایط فعلی با وجود تحریم‌ها از وضعیت بهتری برخوردار بودیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ایران برای توسعه تولیدات داخلی و رفع نیازهای مردم باید با کشورهای همسایه و منطقه به تفاهم برسد زیرا از این مسیر بسیاری از موانع را می‌توان مرتفع کرد.

موسوی لارگانی با اشاره به مذاکرات و رایزنی وزیر امور خارجه ایران با مقامات روسی، گفت: روسیه و چین با داشتن حق وتو، می‌توانند در شورای امنیت به نفع ایران رای دهند و مانع تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شوند.

موسوی لارگانی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از هیچ تلاشی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی فروگذاری نکردند، در سطوح مختلف هم فشارهای زیادی را به کشورها آوردند لذا مذاکرات مقامات ایرانی با روس‌ها و چینی‌ها باید ادامه داشته باشد تا آمریکا در شورای امنیت نتواند جولان دهد در غیر این صورت با واکنش و حساسیت ایران مواجه خواهد شد./

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم ها، روابط ایران و روسیه، روسیه، سیاست های روسیه، کانون های تفکر روسیه