صفایی دلونی مطرح کرد ؛

لزوم ایجاد ثبات در بازار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بر لزوم ایجاد ثبات در بازار تاکید کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمد صفایی دلونی با انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت کالاهای اساسی، گفت: باید عنوان کرد که برخی اقدامات دولت به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند و این مسئله‌ای ثابت شده است چراکه بانک‌های دولتی در افزایش نرخ ارز، کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت زمین و مسکن بسیار نقش موثر و تاثیرگذاری را به صورت منفی ایفا می‌کنند.

وی  با بیان اینکه عرضه به بازار داخلی کم شده و بیشتر تاکید بر صادرات است به همین نسبت قیمت‌ها بالا می‌رود، افزود؛ تعداد شرکت‌های تاثیرگذار بر بازار همچون بازار مسکن بسیار انگشت شمار هستند بنابراین بسیار راحت قابل مدیریت هستند اما به دلیل عدم مدیریت، قیمت‌ها افسارگسیخته بالا می‌رود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی نیز برخی مسئولان چشم خود را به روی تخلفات می‌بندند و این وضعیت افزایش قیمت‌ ارز، سکه و برخی از کالاها را به دنبال داشته و در ادامه تاثیر خود را بر تمام بازار و کالا‌ها می‌گذارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید مکلف شود از افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها جلوگیری کند، بیان کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس این مهم را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد تا دولت قیمت‌ها را به ثبات رساند لذا امید است به دنبال پیگیری مجلس بتوان رفتار نابهنجار دولت را در عرصه اقتصادی کنترل کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارز و پول، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی