مظلومی مطرح کرد ؛

چالش های پیش روی صنعت برق کشور

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بخشی از دلایل قطعی مکرر برق فرسودگی تجهیزات و سیم های برق است، گفت: وزارت نیرو باید با فعال کردن گروه های جهادی به صورت اضطراری به بازسازی شبکه های انتقال برق اقدام کند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ محمد طلا مظلومی با اشاره به خاموشی‌های اخیر در پی گرم شدن هوا، گفت: با افزایش دمای هوا استفاده از وسایل خنک‌کننده در طول شبانه روز الزامی و از ضروریات زندگی است اما بسیاری از مناطق در کشور از برق کافی برخوردار نیستند چراکه خطوط و شبکه‌های انتقال دچار فرسودگی شده ولذا شاهد قطعی‌های مکرر برق به‌ویژه در مناطق جنوبی کشور هستیم.

وی  ادامه داد: بخشی از دلایل قطعی مکرر برق فرسودگی تجهیزات و سیم‌های برق است وزارت نیرو باید با فعال کردن گروه‌های جهادی به‌صورت اضطراری به بازسازی شبکه‌های انتقال برق اقدام کند.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات دلیل قطعی برق خوزستان نیست، فرسودگی شبکه‌ها، نشست ریزگرده‌ها بر روی شبکه‌ها، گرمی بیش از ۵۰ درجه هوا و... از دیگر دلایل این قطعی برشمرد.

مظلومی صادرات برق از خوزستان به عراق اتفاق خوبی دانست و گفت: با این وجود انتظار است خوزستان از درآمدهای حاصل از این صادرات برق بی‌نصیب نماند چراکه انتقال برق به عراق از نیروگاه‌ها و شبکه‌های برق خوزستان صورت می‌گیرد بنابراین باید بخشی از این درآمد حاصل از صادرات، به ترمیم شبکه‌های فرسوده برق خوزستان اختصاص پیدا کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش‌های پیش روی صنعت برق کشور گفت: صنعت برق ایران علاوه بر دارا بودن ظرفیت‌ها و فرصت فراوان به منظور توسعه کشور و بالا بردن سطح رفاه عمومی، دارای مخاطرات جدی است که اگر راه‌حل مناسب برای آن‌ها تدوین و اجرا نشود، این نگرانی وجود دارد که صنعت برق را به ورطه ورشکستگی و ناکارآمدی سوق دهد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران برق، برق، برق رسانی