بیگی نژاد مطرح کرد ؛

لزوم اصلاح شبکه توزیع و بهینه سازی مصرف انرژی صنایع

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس می گوید: از آنجا که هر ساله مصرف برق از تولید آن پیشی می گیرد، مهار آن ابتدا با صرف جویی در حوزه مردمی و صنایع، همچنین اصلاح شبکه توزیع امکان پذیر است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ هادی بیگی نژاد با اشاره به خاموشی‌های مکرر پس از افزایش گرمای هوا، گفت: طبق توضیحات وزیر نیرو در جلسه اخیر کمیسیون با وی، ما به ازای مصرف برق در کشور، تولید صورت نمی‌گیرد و هر ساله مصرف از تولید پیشی می‌گیرد که مهار آن ابتدا با صرف‌جویی در حوزه مردمی و صنایع، همچنین اصلاح شبکه توزیع امکان‌پذیر است و در ادامه باید برای افزایش تولید فکری کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح شبکه توزیع و بهینه‌سازی مصرف انرژی صنایع، در دستور کار کمیته نیرو کمیسیون انرژی قرار گرفته است، افزود: اصلاح شبکه‌های توزیع و تجهیزات نیروگاه‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری و صرف هزینه است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس به ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر برای افزایش تولید برق در کشور اشاره کرد و ادامه داد: با وجود افزایش سالانه مصرف برق اما تولید پابه پای مصرف رشد نمی‌کند، این در حالی است که بعید می‌دانم صادرات در تمامی فصول سال اتفاق بیفتد.

وی  بیان کرد: تجربه موفقیت‌آمیز کشورهای جهان ازجمله کشورهای در حال توسعه بیانگر این واقعیت است که صرف انجام اقداماتی چون کاستن از بار تصدی‌های دولت، مقررات‌زدایی، خصوصی‌سازی، آزادسازی قیمت‌ها و...، هرچند که ضروری است، اما لزوما نمی‌تواند موجب افزایش عملکرد اقتصادی این صنعت شود بلکه عبور از مشکلات متعدد اقتصاد صنعت برق از طریق کاهش‌ هزینه‌ها و افزایش منابع درآمدی امکان‌پذیر خواهد بود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران برق، برق، برق رسانی، فصل گرما