مقتدایی خوراسگانی مطرح کرد ؛

روحیه استکبارستیزی امر نهادینه و بنیادین درنظام اسلامی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تحریف آن است که بدون توجه به سوء مدیریت ها موضوع تحریم ها را آنقدر برجسته کنیم که نوعی ناکارآمدی برای مقابله تحریم ها برای اذهان عمومی ایجاد شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ عباس مقتدایی خوراسگانی با اشاره به سخنان تلویزیونی مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید قربان گفت: هشیاری مقام معظم رهبری در سال های گذشته و حمایت های عظیم و گسترده مردمی از رهنمودهای ایشان سبب شده است تا روحیه استکبارستیزی و مقابله با دشمنان ملت ایران هر روز بیش از پیش موجب پیشرفت و شکوفایی ملت ایران شود.

وی  ادامه داد: انقلاب اسلامی برای زدودن زنگارهای استبداد و سلطه بیگانه از چهره کشور هدف گذاری کرده بود، امروز به خوبی مشاهده می شود که رهبری نظام اسلامی در فضایی پر از دشمنی دشمنان نظام توانسته است راه روشن پیشرفت را برای ملت ایران باز کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سخنان امروز مقام معظم رهبری نشان داد که روحیه استکبارستیزی و توجه به استقلال ملت ایران یک امر نهادینه و بنیادین درنظام اسلامی است و تمام کسانی که دراین نظام فعالیت می کند باید به این روحیه توجه داشته باشند این نشات گرفته از آرمان های نظام اسلامی است که سلطه گری بیگانگان را نمی پسندند.

این نماینده مجلس افزود: امروز مقام معظم رهبری به عملکرد امیرکبیر و جریان نهضت ملی شدن نفت اشاره کردند که به خوبی نشان می داد یک روند تاریخی که ملت ایران در طی سال های گذشته دنبال کرده است برای استقلال و برای دستیابی به خودباوری و اتکا به درون موضوعی است که در بالاترین سطوح نظام اسلامی برای آن طراحی و برنامه ریزی وجود دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها بسیار از حقیرتر از آن هستند بتوانند حرکت ملی و مستمر مردم ایران را متوقف کنند بنابراین باید به یک اصل کلی توجه داشت که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به آن تاکید فراوانی داشتند، موضوع مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل "ما می توانیم" به عنوان عاملی برای عزت و پیشرفت ایران اسلامی در همه عرصه ها یکی از درون مایه های فکری رهبری نظام اسلامی است که مردم آن را در بالاترین سطح پذیرفته اند، بنابراین موضوع تقابل اسلام با استکبار به عنوان یک پدیده برجسته در جهان معاصر مطرح است و امروز برداشتن گام های قوی در این جهت مورد تاکید رهبری است.

مقتدایی در ادامه تاکید کرد: به عنوان یک موضوع اساسی عدم اعتماد به کشورهای سلطه گر و کشورهای غربی که تلاش می کنند از معبر نیاز ملت ایران سوء استفاده کنند تا باردیگر بر این جامعه حاکمیت یابند، یکی از نکاتی است باید مورد توجه قرار گیرد و همه مردم و مدیران مراقب کنند اسیر تحریف نشوند.

وی تصریح کرد: تحریف آن است که بدون توجه به سوء مدیریت ها موضوع تحریم ها را آنقدر برجسته کنیم که نوعی ناکارآمدی برای مقابله تحریم ها برای اذهان عمومی ایجاد شود. ما امروز شاهد تاکید چندباره مقام معظم رهبری بر اتکا به درون و رها شدن از تخیل این موضوع که دولت های غربی می تواند و می خواهد ما پیشرفت کنیم بلکه آنها می خواهند مانند سال های پیش از انقلاب تسلیم آنان باشیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غرب به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران است، آنها دلسوز ما نیستند، کشورهای اروپایی به دنبال سوء استفاده از نیازهای ما هستند. کشورهای اروپایی و آمریکایی به دنبال آن هستند که ما را ذلیل کند در حالی که اسلام عزیز است و جمهوری اسلامی ایران قدرتمند و پرشتاب در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب، رهبری