نظری خانقاه مطرح کرد ؛

اروپایی ها صرفا به دنبال منافع خود هستند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است از آنجایی که منافع اروپایی ها در راستای سیاست آمریکایی ها است، به هیچ وجه نباید به آنها اعتماد کرد و مسیرشان را از کاخ سفید جدا دانست.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدغنی نظری خانقاه با اشاره به فرمایشات مهم رهبر معظم انقلاب درباره تحریم ها و عدم اعتماد به اروپا، گفت: ایشان معتقدند اینستکس بازیچه چرندی برای اروپایی‌ها بود و آنها قصد داشتند جمهوری اسلامی را با آن سرگرم کنند.

وی  در ادامه با تأکید بر اینکه اروپایی ها صرفا به دنبال منافع خود هستند که کاملا وابسته به سیاست های آمریکا است، عنوان کرد: هم راستا بودن منافع اروپا و آمریکا باید مانع مذاکره و تقویت روابط جمهوری اسلامی با اتحادیه اروپا شده و هرگز به آنها اعتماد نکنیم.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی افزود: اروپا حدود میلیاردها دلار با آمریکا مراوده اقتصادی دارد در حالی که یک صدم آن را نیز با ایران ندارد لذا هیچ دلیلی برای عدم تأمین منافع آمریکایی ها و توجه به منافع جمهوری اسلامی نمی بیند پس ما نیز در راستای تأمین منافع خود نباید در برابر خواسته های آنها کوتاه بیاییم.

نظری همچنین افزایش قیمت و کاهش ارزش پول ملی را طبق فرمایشات رهبری به خاطر دلایل سیاسی و امنیتی دانست و افزود: عده ای خائن در داخل با حمایت های خارجی باعث بروز مشکلات اقتصادی شده اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا و سایر کشورهای غربی تمایلی به ادامه نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه و حتی سطح بین الملل ندارند و برای این موضوع هر اقدامی علیه نظام مرتکب می شوند؛ پس بیان مذاکرات و حل مشکلات با ارتباط بیشتر با آمریکا نیز صرفا بهانه ای برای ایجاد محدودیت های بیشتری برای کشورمان است./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، امنیت