عسکری مطرح کرد ؛

ضرورت تامین نهاده های دامی در داخل کشور

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: با ورود اراضی حاصل خیز استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان و ایلام به چرخه تولید می توانیم نیاز کشور به واردات نهاده های دامی را برطرف کنیم.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد عسکریدر خصوص تامین نهاده‌های دامی در داخل کشور، گفت: یکی از موضوعات مهم جامعه بشری امنیت غذایی است و دولت‌ها مکلف هستند در راستای امنیت غذایی و سلامت جامعه خود تلاش کنند.

وی  با اشاره به اینکه‌ کشور ما دارای اقلیم‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون است، ادامه داد: متاسفانه بی تدبیری، سوء مدیریت، انحصار در بازار، عدم اطلاع‌رسانی کافی و ناهماهنگی‌های بین بخشی همانند آن چیزی که بین وزارت صنعت معدن تجارت و وزارت جهاد کشاورزی رخ می‌دهد باعث بروز مشکلاتی در زمینه تامین امنیت غذایی شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه در حوزه امنیت غذایی باید مدیریت صحیح ارائه شود، عنوان کرد: اگر زمین‌های حاصل‌خیز استان سیستان و بلوچستان و اراضی استان‌های خوزستان و ایلام وارد چرخه تولید نهاده‌های دامی شود مشکلات کشور در این زمینه برطرف و نیاز به واردات از بین می رود این موضوع اشتغال جوانان را نیز به همراه دارد و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.

نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیاز کشور به ذرت 9 میلیون و 300هزار تن است که یک میلیون و 300هزار تن آن در داخل و مابقی آن وارد می‌شود، ادامه داد: علی‌رغم نیاز 4 میلیون 200هزار تنی به سویا تنها یک میلیون 200 هزارتن آن در داخل کشور کشت می‌گردد، به راحتی و با داشتن برنامه منسجم می‌توانیم نیاز کشور به واردات  نهاده‌های دامی را کاهش دهیم . 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، استقرار امنیت غذایی پایدار، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، صنعت مرغداری