سلیمی مطرح کرد ؛

شکیل کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیری جمعیت یکی از مشکلات اساسی کشور در سال های آینده است، گفت: طرح تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده با هدف جلوگیری از خطر پیری جمعیت در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره بررسی تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده و فضای مجازی در صحن علنی مجلس هفته جاری، گفت: چند سالی است که روند پیر شدن جمعیت ایران آغاز شده و با سرعت به این سمت در حرکت است و در واقع در حال از دست دادن جوانی جمعیت هستیم. پیری جمعیت یقیناً یکی از مشکلات اساسی کشور در سال‌های آینده خواهد بود به نحوی که تا 20 سال آینده بیش از 40 درصد جمعیت پیر و غیر مولد بوده که تهدیدی برای کشور است.

نماینده مردم محلات با بیان اینکه سیاست‌های غلط سال‌های گذشته در خصوص کنترل جمعیت موجب شده کاهش فرزندآوری آرام آرام به فرهنگ تبدیل و جمعیت کشور به سمت پیری سوق پیدا کند، افزود: یکی از دلایل اصلی ارائه طرح تشکیل کمیسیون جمعیت و خانواده بررسی ویژه این موضوع و فعال کردن همه دستگاه‌های مربوطه اعم از رسانه‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان برای رسیدگی به موضوع جمعیت و خانواده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به هدف طرح تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده، تاکید کرد: هدف ارائه این طرح جلوگیری از بروز خطر پیری جمعیت و تهدیدات ناشی از آن است. /

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش جمعیت، تشویق خانواده ها، تعالی خانواده، تنظیم جمعیت، جمعیت، حمایت خانواده، رشد جمعیت