عباس زاده مشکینی مطرح کرد ؛

انرژی هسته ای یک فناوری راهبردی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی به تنهایی به فناوری هسته ای دست پیدا کرده است و تحریم ها نمی تواند مانع ادامه راهمان شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمود عباس زاده مشکینیاره به فرمایشات مهم رهبر معظم انقلاب درباره تحریم‌ها و اهمیت فناوری هسته ای گفت: انرژی هسته ای یک فناوری راهبردی است که در همه ابعاد زندگی بشری تأثیر بی بدیل داشته و محدود به حوزه انرژی نشده و به حوزه های کشاورزی، صنعت، دامداری، پزشکی و دفاعی کمک می کند.

وی  بر همین اساس تصریح کرد: انرژی هسته ای از مولفه های قدرت یک کشور است که در ایران نهادینه شده و دانشمندان و متخصصان بسیاری را تربیت کرده است تا جایی که هم اکنون این انرژی در کشورمان بومی شده و امکان صدور آن را نیز داریم.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه استفاده از تکنولوژی هسته ای را حق همه ملت ها دانست و افزود: جمهوری اسلامی به تنهایی برای رسیدن به فناوری هسته ای تلاش کرد و به دستاوردهای مهمی رسید، ضمن اینکه فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی در چارچوب پروتکل هسته ای بوده و ایرادی برای ادامه آن وجود ندارد.

عباس زاده مشکینی همچنین با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت عدم اعتماد به اروپایی ها، عنوان کرد: اروپا و آمریکا تحت تأثیر گفتمان یکجانبه گرایی غربی هستند و سیاست های آنها از هم جدا نیست؛ صرفا نقش آنها متفاوت بوده که اروپایی های نقش پلیس خوب و آمریکایی ها پلیس بد را بازی می کنند.

وی افزود: اروپا در آخرین قطعنامه خود علیه جمهوری اسلامی نشان داد چه نگاهی به ایران دارد و صرفا به فکر منافع خود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی به صورت یک طرفه با کشوری وارد ارتباط نمی شود، خاطرنشان کرد: سیاست جمهوری اسلامی برقرار روابط دوستانه با کشورها به جز رژیم صهیونیستی است اما از آنجایی که برخی کشورهای اروپایی همواره اقدامات خبیثانه ای علیه ما داشته اند، باعث شده اند نسبت به آنها بی اعتماد شده و هرگز بر اساس سیاست برد-باخت با آنها وارد تعامل نخواهیم شد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، بیانات رهبری، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تحریم های اقتصادی، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، رهبر معظم انقلاب