اسماعیلی مطرح کرد ؛

خام فروشی معضل اساسی اقتصاد کشور

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه صدور تولیدات کشاورزی از میانه به اتحادیه اروپا نیازمند بازاریابی بین المللی است،گفت: خام فروشی معضل اساسی اقتصاد کشور است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی اسماعیلی درباره وضعیت صنعت کشاورزی درآذربایجان شرقی،گفت: استان آذربایجان شرقی از نظر موقعیت جغرافیایی بی نظیر است و این در حالی است که تنها با یک برنامه ریزی تولیدی می توان، وضعیت تولید محصولات کشاورزی را دگرگون کرد.

وی  بابیان اینکه 33درصدآبهای استان آذربایجان شرقی در میانه واقع شده است تصریح کرد: در حدود 40 سد کوچک و بزرگ آبی در میانه در شرایطی وجود دارد که بزرگترین شهرستان شمال غرب کشور است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول سالیان گذشته ما در حوزه اقتصادی متکی به نفت بوده ایم بنابراین بدیهی است که با خام فروشی نفت نمی توان در حوزه اقتصادی به جایگاه مطلوبی در حوزه اقتصاد رسید.

اسماعیلی افزود: با حمایت از صنعت کشاورزی می توان نه تنها برای بسیاری افراد فرصتهای اشتغال ایجاد کرد بلکه می توان شاخص اقتصادی کلان کشوری و استانی را مورد وثوق قرار داد.

نماینده مردم میانه در مجلس تصریح کرد: با توجه به گلخانه های گسترده در میانه قاب صادرات محصولات کشاورزی به روسیه باز شده است بنا براین الزامی است که صادرات محصولات کشاورزی در شهرهای مرزی از جمله میانه تقویت شود تا بتوان ارزآوری را برای کشور به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: برای تضمین اقتصاد کشاورزی باید پرهیز از خام فروشی در اولویت قرار بگیرد و از سوی دیگر اقتصادی شدن تولید درحوزه کشاورزی نیازمند نگاه ویژه به حوزه فرآوری در تولید محصولات کشاورزی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه صدور تولیدات کشاورزی از میانه به اتحادیه اروپا نیازمند بازاریابی بین المللی است یادآورشد: خام فروشی معضل اساسی اقتصاد کشور است./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، آسیب شناسی صنعت نفت ایران، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، تحریم اقتصادی، تولید نفت خام