رضایی مطرح کرد ؛

استقلال پایه و اساس عزت هر کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عراقی ها گام مثبتی در خروج آمریکایی ها از کشور خود برداشته اند که می تواند الگوی سایر کشورها در اخراج عناصر نظامی آنها از کل منطقه باشد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم رضایی علت ناکارآمدی لیبرالیسم و کمونیسم را در چند اصل محور تحلیل و تفسیر کرد و گفت: گرایش به مادی‌گرایی یا ماتریالیسم باعث شده در پیروان این مکاتب، بحرانی معنوی شکل گیرد.

وی  ادامه داد: از سوی دیگر، تجربه نشان داده تکیه بر تجربه گرایی افراطی باعث ایجاد چالش در شیوه حکمرانی در حوزه هایی همچون سیاست، اقتصاد، اجتماعی و غیره شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در این میان اسلام دین و مکتبی چند بُعدی، عنوان کرد: جهان بینی اسلامی، هم به مسائل مادی و هم به مسائل معنوی به صورت کاملا متوازن تاکید دارد لذا می تواند جایگزینی برای مکاتب شکست خورده باشد.

رضایی همچنین استقلال را پایه و اساس عزت هر کشور دانست و افزود: اگر استقلال را پاس نداریم، عزت کشورها زیر پا گذاشته خواهد شد چنانچه تجربه تاریخی در کشورهایی مانند مصر در دوره مبارک و عربستان در دوره آل سعود نشان داده که غرب خصوصا آمریکایی ها به آنان در حکم گاو شیرده نگاه می کنند.

این نماینده مردم از استان خوزستان در مجلس ادامه داد: کشورهای عربی باید از زندگی افرادی چون شریف حسین که عربیت و استقلال کشور خود را زیر پا گذاشتند پند گرفته و مطمئن باشند همانگونه که عمر سیاسی شریف حسین تمام شد و در تبعید در قبرس مرد، غربی ها با سیاستمداران واداده امروز نیز چنین رفتاری خواهد کرد.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه حضور آمریکایی ها در منطقه هیچ کمکی به ساخت و تامین امنیت آن نداشته و صرفا بر هم زننده امنیت و ثبات است، اظهار داشت: تجربه دفاع مقدس، حزب الله لبنان، مقاومت فلسطین و غیره نشان داده که کشورهای منطقه می توانند با تکیه بر توان مردمی و ملی، استقلال خود را پاس بدارند از این رو تاکید ما در اولین گام، بر خروج آمریکا از منطقه برای بازیابی هویتی کشورهای منطقه و رسیدن آنها به عزت است.

وی  در پایان با اشاره به گام های مثبتی که در راستای خروج آمریکا از کشور عراق برداشته شده، خاطرنشان کرد: مطالبات مردم عراق در حال سرایت به سایر ملت های منطقه است که می تواند زمینه ساز خروج آمریکایی ها از کل منطقه باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استقلال، استکبار آمریکا، امنیت، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بنیه دفاعی، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها