فیروزی مطرح کرد ؛

بهره مندی حداکثری از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید براساس گفته وزیر دفاع ارتقای توان موشکی، تهیه و ساخت پیشرفته ترین سامانه های پدافند هوایی، ساخت و خودکفایی در حوزه های دستاوردهای رزم دریایی، هوایی، زمینی و سامانه های جنگ الکترونیک اولویت های صنعت دفاعی کشور است.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ حجت اله فیروزیدر تشریح نشست عصرروز یکشنبه (12 مرداد ماه) کمیسیون متبوعش به حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این جلسه اشاره کرد.

وی  با بیان اینکه وزیر دفاع با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس جایگاه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را تشریح و تبیین کرد، افزود: براساس گفته آقای حاتمی، امروز مفتخریم که علیرغم تحریم‌های ظالمانه نظام استکبار در حوزه تقویت بنیه دفاعی به پیشرفته‌های تحسین برانگیزی دست یافته ایم.

وزارت دفاع توانسته نیازهای واقعی نیروهای مسلح را برآورده سازد

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری از تحریم شکنی های حوزه دفاعی در تولید و ساخت جت پیشرفته آموزشی کوثر، گفت، همانگونه که بارها اعلام شده وزارت دفاع توانسته نیازهای واقعی نیروهای مسلح را در حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، الکترونیک، پدافندی، موشکی و... برآورده سازد و امروز نیروهای مسلح آماده تر از هر زمان دیگری از حدود و ثغور ایران اسلامی محافظت می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: امیر سرتیپ حاتمی در تشریح همکاری های فناورانه با سایر بخش‌های کشور نیز معتقد است، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اصطلاحا از سرریز فناوری‌های دفاعی در کمک به خودروسازان داخلی، حمل و نقل های هوایی، حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمل و نقل دریایی، ریلی و ... استفاده می کند.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: براساس گفته سرتیپ حاتمی، وزارت دفاع علاوه بر مسئولیت‌های خطیر و حساس خود در پشتیبانی و حمایت همه جانبه از نیروهای مسلح، همواره پشتیبانی های جامعی را در بخش ملی در تمامی حوزه‌ها داشته و سعی کرده متناسب با نیازها و درخواست های دولتی و بخش های عمومی و دولتی، خدماتی را از سرریز فن‌آوری‌های دفاعی ارائه کند.

بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های شرکت های دانش بنیان ویژگی‌ بارز وزارت دفاع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یکی دیگر از ویژگی‌های بارز و برجسته وزارتخانه متبوعش را بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی دانست، اضافه کرد: براساس صحبت های امیر حاتمی اشتغالزایی، بهره گیری از علم و دانش کشور، بهره مندی حداکثری از نخبگان و دانشمندان در توسعه و پیشرفت حوزه های دفاعی، تشکیل یک شبکه یکپارچه علمی و فناورانه و ... از جمله دلایل استقبال از شرکت‌های دانش بنیان در وزارت دفاع است.

اعلام آمادگی اعضای کمیسیون صنایع برای توسعه فن آوری و پشتیبانی از صنعت دفاعی

فیروزی تصریح کرد: وزیر دفاع و پشتیبانی اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی را مرهون ایثارگری‌ها شهدای سرافراز انقلاب اسلامی و مجاهدت های رزمندگان شجاع، مخلص و پیرو ولایت دانست و تصریح کرد؛ ارتقای توان موشکی، تهیه و ساخت پیشرفته ترین سامانه های پدافند هوایی، ساخت و خودکفایی در حوزه‌های دستاوردهای رزم دریایی، هوایی، زمینی و سامانه های جنگ الکترونیک را از اولویت های صنعت دفاعی در جهت اقتدار روزافزون ایران اسلامی دانست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در پایان اعضای کمیسیون صنایع نظرات و سوالات خود را از وزیر دفاع مطرح و پاسخ های لازم ارائه شد، گفت: اعضای کمیسیون آمادگی های خود را برای توسعه فن آوری و پشتیبانی از صنعت دفاعی اعلام کردند./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه های تقویت بنیه دفاعی، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی، بودجه دفاعی کشور، تقویت بنیه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی کشور