دهنوی مطرح کرد ؛

تدوین طرحی برای رفع موانع تحقق اقتصاد دانش بنیان

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس در تشریح نشست این فراکسیون گفت: برخی موانع قانونی سر راه تحقق اقتصاد دانش بنیان وجود دارد که با شناسایی آن، قصد داریم هرچه سریع تر این مشکلات را برطرف کنیم.

 خبرگزاری خانه ملت؛  در تشریح نشست صبح امروز(دوشنبه، 13 مردادماه) فراکسیون اقتصاد دانش بنیان که با حضور علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: این دومین نشست فراکسیون بود که با حضور نمایندگان مجلس از جمله روح الله متفکرآزاد، سیدناصر موسوی لارگانی، اقبال شاکری، دشتی، رضاخواه، روح الله عباسپور، مصطفی طاهری و با محوریت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

وی  در ادامه درباره تصمیمات مجلس برای ایجاد جهش در حوزه اقتصاد دانش بنیان با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، اظهار داشت: موانع قانونی که امروز سر راه تحقق اقتصاد دانش بنیان وجود دارد احصاء شده و صندوق به آنها کمک خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامیافزود: همچنین مقرر شد فراکسیون با همکاری نمایندگان مجلس طرحی را ارائه کند تا هرچه سریع تر موانع موجود در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان برطرف شود.

دهنوی در ادامه با اشاره به نحوه تأمین مالی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: قرار شد با استفاده از ظرفیت بانکی و همکاری مجلس، منابع شبکه بانکی کشور را هرچه بیشتر به سمت اقتصاد دانش بنیان سوق دهیم.

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت توسعه فعالیت های صندوق نوآوری و شکوفایی در استان ها، خاطرنشان کرد: فراکسیون اقتصاد دانش بنیان از صندوق نوآوری و شکوفایی خواست تا توسعه در حوزه استانی را با تمرکز بیشتر بر شهرستان ها و مناطق کمتر توسعه یافته صورت دهد که صندوق نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، توسعه دانش بنیان، دانش بنیان