درخشان مطرح کرد ؛

مهار روند کاهشی ارزش پول ملی

عضو کمیسیون صنایع مجلس خواستار جلوگیری دولت از کاهش ارزش پول ملی کشور شد.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ عبدالناصر درخشان در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه، 15 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در شرایطی قرار داریم که دنیای آن پر از زشتی ها و پلیدی ها است، گفت: باید بگذاریم ارزش های متعالی انسانی در جهت رفع محرومیت از تمام مردم سرزمین و خاصه آنهایی که کمتربرخوردار بوده اند، قرار گیرد تا در برابر پیشگاه عدل الهی و وجدان خود سربلند باشیم.

وی  در ادامه با بیان اینکه گویا گرانی، تورم، مشکلات معیشتی را جزئی لاینفک از زندگی مردم شده و مسئولان بی توجهی می کنند، اظهار داشت: ظاهرا مرگ هموطنان به خاطر بیماری کرونا نیز عادی شده در حالی که مردم به تدبیر دولت روحانی امید بسته بودند اما امروز به یأس و ناامیدی تبدیل شده است.

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا فکر کرده اید که با سقوط ارزش پول ملی کشور، شأن و شکوه و اعتماد به نفس مردم کاهش می یابد و وقتی زندگی بر ملت ما سخت تر شده، قدرت خرید پایین می آید و پدری شرمنده خانواده و فرزندان خود می شود، تنزل شأن و شکوه مردم است.

درخشان در ادامه خطاب به دولت عنوان کرد: اینجا ایران با ظرفیت غنی و دارای نیروی انسانی مستعد و قدرتمند است و رهبر معظم انقلاب سال ها قبل درباره اهمیت تحقق اقتصاد بدون نفت تأکید کردند لذا برای استفاده از ظرفیت های موجود باید استفاده می شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: باید حرکتی سریع و جهادی برای حل مشکلات کشور صورت گیرد و رئیس جمهور در فرصت باقیمانده خدمت، اقدامی عاجل و مبتنی بر خرد برای خروج از مشکلات شود؛ بزرگ ترین مشکل و چالش جدی کشور سوءمدیریت بوده و تحریم های ظالمانه نیست بلکه عدم استفاده از نیروهای جوان متخصص در پست های مدیریتی است لذا نمایندگان از جایگاه نظارتی خود باید برای رفع این معضل تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات استان سیستان و بلوچستان در تذکری خطاب به وزیر آموزش گفت: مدارس این استان هنوز کپری است که ممکن است آوار شود و بیش از 140 هزار نفر از تحصیل بازمانده اند و سرانه آموزشی نیز فاصله نجومی با آمار کل کشور دارد همچنین معلمان خریدخدمت در شرایط سخت خدمت می کنند که باید کرامت آنها با تبدیل و ارتقای وضعیت استخدامی حفظ شود.

درخشان همچنین خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: راه های این استان بی کیفیت است و رویای مردم بزرگراه های استاندار شده است تا جان مردم استان را نگیرد همچنین وزیر نیرو باید به وضعیت آب آشامیدنی حوزه انتخابیه رسیدگی کند که ضمن داشتن منابع آبی فراوان برای جرعه آبی تشنه هستند که شایسته مردم این سرزمین غنی نیست همچنین مشکل افت ولتاژ برق در دمای 50 درجه عادلانه نیست.

این عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: ورزشکاران این سرزمین با حداقل امکانات، مدال آوران بازی های آسیایی و جهانی شده اند همچنین مردم از کمبود امکانات بهداشتی رنج می برند و برای درمان به استان های همجوار می روند همچنین به دلیل مشکل ارتباط حتی برای اینترنت و تماس تلفنی مشکل دارند.

به گواه آمار مرکز جرم شناسی کشور، کمترین میزان وقوع جرم در استان سیستان و بلوچستان است

وی افزود: به گواه آمار مرکز جرم شناسی کشور، کمترین میزان وقوع جرم در استان سیستان و بلوچستان است لذا باید نگرش نادرست نسبت به این استان اصلاح شود و با عزم ملی نسبت به اصلاح این نگاه اقدام شود چرا که مردم این استان در برابر ناملایمات خم به ابرو نیاورده و به ایران و ارزش های نظام مهر ورزیده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از نمایندگان مجلس که نمایندگان کل ملت ایران هستند می خواهم در کنار مردم استان سیستان و بلوچستان باشید و در حال حاضر که سرکشی به مناطق محروم مثل غیزانیه آغاز شده، می خواهم رئیس مجلس در رأس هیأتی به این استان سفر کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز و پول، اصلاح قانون پولی و بانکی، بازار پولی