در صحن علنی صورت گرفت ؛

دوفوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت های بورسی تصویب شد

نمایندگان دوفوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم را تصویب کردند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم، با بررسی دوفوریتی این لایحه با 168 رأی موافق، 39 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن، موافقت کردند.

اسماعیل جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد در تشریح لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم گفت: این لایحه براساس توصیه های مکرر ارائه شده در نشست های تخصصی، کمیسیون های مجلس و جلسات نشست های علمی حوزه بازار سرمایه تدوین و ارائه شده است.

وی افزود: از آنجایی که تقویت و استمرار تعمیق بازار سرمایه و بورس مدنظر است، لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم در 22 تیر 99 توسط هیات دولت به تصویب رسید و در اول مرداد 99 به مجلس تقدیم شد.

جلیلی اضافه کرد: براساس لایحه مذکور دستگاه های اجرایی که شرکت های بورسی را تحت کنترل یا تملک دارند، می توانند برای طریق تامین مالی طرح های جاری و توصیه ای از طریق افزایش سرمایه اقدام کنند، اما این امر منوط به عرضه سهام آنها در بورس به صورت عمومی است.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد با بیان اینکه این لایحه می تواند به سهامداران خرد کمک کند، ادامه داد: در صورت تصویب لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم، شرکت های بورسی رابطه خود با منابع دستگاه های اجرایی را قطع می کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آشفتگی بورس، اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، امنیت سرمایه گذاری، بورس