ذوالنوری مطرح کرد ؛

انفجار بیروت ارتباطی به ترور حریری ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن غیرعمدی دانستن انفجار مهیب شب گذشته در بیروت، گفت: عدم موفقیت آتش نشانان در فرونشان آتش در انبار مواد محترقه و سلاح، باعث سرایت آن به انبار نیترات و انفجاری مهیب شد.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ مجتبی ذوالنوریضمن ابراز همدردی با دولت و ملت لبنان در پی وقوع انفجاری مهیب در بیروت که خسارات جانی و مالی بسیاری بر جای گذاشت، گفت: هیچ سرنخی مبنی بر عمدی بودن این حادثه وجود ندارد.

وی  در ادامه با بیان اینکه این حادثه با آتش سوزی در انبار مواد محترقه آغاز شد، عنوان کرد: سپس آتش به یک انبار تسلیحاتی که محل دپوی سلاح های مصادره ای داعش، تکفیری ها و النصره بود، سرایت کرد و عدم موفقیت آتش نشانان در فرونشاندن آتش باعث سرایت آن به انبار نیترات شد در نهایت انفجار مهیبی رخ داد.

مجتبی ذوالنوری
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره برخی گمانه زنی ها از ارتباط این انفجار با ترور رفیق حریری اظهار داشت: این اتفاق هیچگونه ارتباطی با ترور رفیق حریری نداشته و غربی ها تلاش دارند برای برهم زدن وحدت جامعه لبنان، از هر آب گل آلودی ماهی بگیرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن ابراز همدری و اظهار تسلیت به دولت و ملت لبنان و همچنین آرزوی شفا و عافیت برای مجروحان این حادثه، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از هیچ کمکی اعم از انتقال مجروحان به ایران جهت درمان و یا انتقال تجهیزات و اعزام پزشک به لبنان دریغ نمی کند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، جنگ، لبنان