یوسفی مطرح کرد ؛

طرح مالیات از خانه های خالی و مشکلات کنونی بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح مالیات از خانه های خالی بخشی از مشکلات کنونی بازار مسکن را حل خواهد کرد، اما اقدام نهایی برای رفع مشکلات این حوزه، نیازمند تصویب طرح تولید انبوه مسکن است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مجتبی یوسفی با اشاره به تصویب طرح اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: وضعیت آشفته بازار مسکن و افزایش چندین برابری قیمت رهن و اجاره و فروش موجب شد که نمایندگان مجلس یازدهم اقدام به تدوین بسته تقنینی برای مدیریت این حوزه کنند که طرح مالیات از خانه های خالی یکی از محورهای این بسته محسوب می شود.

وی ادامه داد: به نظر من برای حل بسیاری از مسائل و مشکلات کنونی بازار مسکن، دولت باید لایحه ارائه کند، اما با توجه به عملکرد دولت، مجلس خود وارد عمل شد.

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در 6 سال اخیر هیچ اقدامی برای مدیریت و ساماندهی بازار مسکن صورت نداد و این مسئله موجب بروز مشکلات کنونی در این حوزه شد، البته وزیر جدید راه و شهرسازی اقدام خوبی را صورت داده است.

یوسفی ادامه داد: از طرف دیگر اعضای کمیسیون عمران مجلس نیز طرح جهش تولید انبوه مسکن را طراحی کردند که با تصویب و اجرای آن بخش قابل توجهی از کمبود کنونی بازار مسکن رفع خواهد شد. با اجرای این طرح، به حوزه تولید انبوه، ارائه ارزان قیمت مصالح ساختمانی و ارائه تسهیلات کم سود توجه جدی می شود.

طرح مالیات از خانه های خالی بخشی از مشکلات کنونی بازار مسکن را حل خواهد کرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: طرح مالیات از خانه های خالی بخشی از مشکلات کنونی بازار مسکن را حل خواهد کرد، اما اقدام نهایی برای رفع مشکلات این حوزه، نیازمند تصویب طرح تولید انبوه مسکن است./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اظهارنامه مالیاتی، انباشتگی تقاضای مسکن، تعرفه های مالیاتی، خانه های مسکونی، درآمدهای مالیاتی