خبر

مسیر شما: اخبار جنایات جنگی ائتلاف سعودی به سرکردگی آمریکا
جنایات جنگی ائتلاف سعودی به سرکردگی آمریکا

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: مردم دنیا باوجود سانسورها و پنهان کاری بوق های رسانه ای غرب نسبت به جنایات بشری در یمن، تظاهرات می کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به جنایات جنگی ائتلاف سعودی به سرکردگی آمریکا،گفت:جنگ علیه یمن با دستور لندن و واشنگتن انجام می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاجعه اوضاع انسانی در یمن ، افزود:اگر کمک‌های مالی لازم برای برطرف کردن مشکلات این کشور که از سختی‌های جنگ و فقر و بیماری‌ بویژه در سایه شیوع ویروس کرونا ،ارائه نشود،یمن شاهد اوضاع فاجعه باری خواهد بود.

وی  با بیان اینکه عربستان حافظ منافع آمریکا در منطقه است،ادامه داد: سعودی ها می خواهند به ژاندارم منطقه تبدیل شوند و تلاش می کنند حمایت همه جانبه ایالات متحده را جلب کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ائتلاف سعودی برای تامین نظر مقامات کاخ سفید هر اقداماتی را انجام می دهد،مطرح کرد: ائتلاف سعودی می داند که نمی تواند از طریق جنگ و تجاوز به مسئله یمن خاتمه دهد از این رو تلاش می کند با افزایش فشار، به سمت برقراری مذاکره یکجانبه گام بردارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم با تاکید براین که گفتگوهای یمنی- یمنی تنها راه نجات این کشور به شمار می رود،ادامه داد: کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند دستشان به خون هزاران کودک،زن و مرد یمنی آلوده است.

وی با اشاره به نقض های مکرر آتش بس از سوی سعودی ها که با سکوت مجامع بین المللی مواجه شده است،تصریح کرد:در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی موجی از بیداری مردم ایجاد شده است که نمی توانند آن را خاموش کنند.مردم دنیا باوجود سانسورها و پنهان کاری بوق های رسانه ای غربی نسبت به جنایات بشری در یمن تظاهرات می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست های یک بام و دو هوای رسانه های غربی در موضوع یمن، مطرح کرد:بوق های رسانه ای غربی از یک سو موضوع فاجعه انسانی در یمن را سانسور و به جنگ داخلی مرتبط می دانند و از سوی دیگر عربستان را مشتاق برای صلح و طرح مذاکره در بحران یمن معرفی می کنند.

به گزارش خانه ملت؛ مردم انگلیس با راهپیمایی در شهر بیرمنگهام ضمن محکومیت ادامه تجاوزگری‌های عربستان و امارات،در حمایت از مردم یمن و کودکان یمنی شعار دادند. راهپیمایان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که بی توجهی رسانه‌های غربی به بحران یمن را محکوم می‌کرد./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر