میر تاج الدینی مطرح کرد ؛

تامین منابع آبی یکی از راهبردهای مهم توسعه

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه با تکمیل پروژه آب رسانی ارس تبریز تا ۲۰ سال تبریز از نظر تامین آب شرب با مشکل روبه رو نیست، گفت: تامین منابع آبی یکی از راهبردهای مهم توسعه در تبریز تلقی می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا میر تاج الدینی درباره مشکلات کنونی تامین منابع آبی در حوزه انتخابیه تبریز،گفت: برای رفع معضل کم آبی در تبریز، تکمیل پروژه ها و طرح های بلندت مدنظر است که امیدواریم هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصرح کرد: طرح انتقال آب ارس به تبریز و شمال شرق دریاچه ارومیه در دوفاز برنامه ریزی شده است که خوشبختانه اعتبارات فاز اول این پروژه از آب های مرزی در شرایطی تامین شد که هم اکنون این پروژه 95 درصد پیشرفت داشته است.

ادامه داد: فاز دوم اجرای طرح انتقال آب از ارس به تبریز که در حدود 110کیلومتر است و امیدواریم طرح مذکور با همکاری سرمایه گذار داخلی یا فاینانس خارجی تکمیل شود تا بتوان طرح های آبرسانی آب را جامعه عمل پوشاند.

میر تاج الدینی افزود: بنده و نمایندگان محترم تبریز در مجلس شورای اسلامی در طی جلساتی که با مسئولان بانک مرکزی و وزارت نیرو برگزار کردیم که امیدواریم طرح مذکور هرچه سریعتر تکمیل شود.

عضوهیات رئیسه کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس بابیان اینکه تکمیل پروژه آب رسانی ارس تا 20 سال تبریز از نظر تامین آب شرب با مشکل روبه رو نیست، یادآورشد: تامین منابع آبی یکی از راهبردهای مهم توسعه در تبریز تلقی می شود./

پایان پیام

برچسب ها

آب، آب آشامیدنی، آب آشامیدنی روستایی، آب شرب، اخبار برگزیده