مولوی مطرح کرد ؛

ابزار معلم دانش، پژوهش و تحقیق است

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس، گفت: ۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده در بودجه ۹۹ جوابگوی اجرای اعمال مدرک تحصیلی تمامی فرهنگیان خواهد بود.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سید محمد مولوی از تعلل در اعمال مدرک دوم فرهنگیان انتقاد کرد و گفت: پیگیری‌هایی توسط برخی نمایندگان از جمله بنده برای اجرای این مهم صورت گرفت که در نهایت 50 میلیارد تومان در بودجه 99 برای اجرای اعمال مدرک دوم فرهنگیان پیش‌بینی شد که به طور قطع جوابگو خواهد بود.

وی  افزود: اعمال مدرک فرهنگیان در مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارجاع شد و شورا به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی که در مورد بار مالی است آن را رد کرد.

نایب رئیس کمیسیون کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه ابزار معلم دانش، پژوهش و تحقیق است، ادامه داد: وقتی وزارت آموزش و پرورش نمی‌تواند نیروها را به روز و طبق لایحه خدمات مدیریت کشوری دوره‌های ضمن خدمت را برای آنها برگزار کند و هزینه ای هم در این رابطه متحمل نمی‌شود چرا مدرک دوم تحصیلی معلمی که با شوق و شور و هزینه شخصی و با استفاده از حقوق اندک خود ادامه تحصیل می‌دهد را اعمال نمی‌کند؟

نماینده مردم آبادان در مجلس یازدهم ادامه داد: اگر اعتقاد به معلمان چند مهارتی داریم که بتوانند کمبود نیروی انسانی را در آموزش و پرورش جبران کنند چرا مورد حمایت قرار نمی‌گیرند؟ باید از ظرفیت چنین افرادی در آموزش و پرورش به صورت جدی استفاده کرد زیرا در راستای توسعه نظام آموزشی نسبت به ارتقای مدرک تحصیلی خود اقدام می‌کنند.

مولوی یادآور شد: در سایر وزارتخانه‌ها مدرک دوم اعمال می‌شود و دلیل وجود این اختلاف و تبعیض در نظام آموزشی کشور مشخص نیست؛ وزارت آموزش و پرورش طرح رتبه‌بندی را اجرا نکرده و هیچ مزایایی را هم برای فرهنگیان پیش‌بینی نمی‌کند و از سویی در اعمال مدرک فرهنگیانی که با هزینه شخصی خود ادامه تحصیل می‌دهند هم تعلل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: سیستم آموزش و پرورش باید ممنون معلمی باشد که مدرک تحصیلی خود را ارتقا داده و مهارتی را به مهارت‌های خود اضافه کرده است؛ مجلس و دولت در این باره در حق فرهنگیان کوتاهی کردند که در نهایت با پیگیری‌های انجام شده قرار شد 50 میلیارد تومان در بودجه 99 برای اجرای اعمال مدرک دوم فرهنگیان پیش‌بینی شود و انتظار می‌رود حمایت از فرهنگیان در دستور کار جدی مجلس و دولت قرار گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه، افزایش بودجه، طرح رتبه بندی معلمان، لایحه رتبه بندی معلمان، معلمان