محمودی مطرح کرد ؛

تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تسهیل می شود

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از تسهیل تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خبر داد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سمیه محمودی با اشاره به نشست امروز(سه شنبه 21 مرداد) کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس، گفت: از آنجایی که کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تا کنون به حدنصاب نرسیده و نشستی برگزار نکرده است، در نظر داریم با ارائه طرحی تشکیل این کمیسیون را تسهیل کنیم.

سمیه محمودی ادامه داد: از این رو در نشست امروز، طرح اصلاحی ارائه شد، بر اساس آن تبصره ای به ماده 38 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی الحاق می شود تا حدنصاب کمیسیون قضایی و حقوقی در جلسه روسای شعب و اعضای هیات رئیسه تعیین تکلیف شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این اصلاح نیاز به رای نمایندگان در صحن علنی دارد، ما تلاش می کنیم با دفاع از طرح مذکور، موفق به کسب رای موافق نمایندگان شویم تا هر چه زودتر کمیسیون قضایی و حقوقی که از اهمیت زیادی برخودار است تشکیل شود.

نماینده مردم یادآور شد: با برگزاری انتخابات مرحله دوم انتخابات مجلس، بر تعداد نمایندگان برای تشکیل کمیسیون قضایی افزوده می شود اما از آنجایی که تا برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه چند ماهی زمان می برد، با اصلاح آیین نامه داخلی در نظر داریم تشکیل کمیسیون قضایی را جلوتر بیاندازیم.

محمودی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حضور رئیس کمیسیون اصل 90 در نشست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس گفت: پژمانفر گزارشی از اهمیت و وظایف کمیسیون اصل 90 مجلس ارائه کرد. در این بین پیشنهاداتی نیز مطرح شد که با موافقت اکثریت اعضا رو به رو شد.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای ارتقاء جایگاه نظارتی کمیسیون اصل 90، پیشنهادات در قالب طرح تدوین می شود و برای بررسی بیشتر در دستور کار کمیسیون و صحن علنی قرار می گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصل 90، اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی