فلاحی مطرح کرد ؛

ضرورت حمایت و توسعه مدارس غیر انتفاعی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: اگر قرار بود، آموزش و پرورش حقوق و مزایای پرسنل مدارس غیردولتی را بپردازد باید مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان برای این بخش بودجه اختصاص می داد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ احمدحسین فلاحی با تأکید بر اینکه سیاست دولت حمایت و توسعه مدارس غیر انتفاعی است، تصریح کرد: ضرورت دارد مشکلات معلمان و شاغلان در مدارس غیرانتفاعی هرچه سریع‌تر برطرف شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش، در حاضر مدارس غیردولتی 11 درصد مدارس کل کشور را تشکیل می‌دهند که اگر قرار بود دولت حقوق پرسنل و معلمان مدارس غیرانتفاعی را پرداخت کند، باید 6 هزار میلیارد تومان در سال بودجه به این حوزه اختصاص می‌داد.

وی تأکید کرد: بنابراین آموزش و پرورش به دنبال این است که ضمن ارتقای نظارت‌ها بر مدارس غیر دولتی، مانعی برای رشد و توسعه این مدارس در نظر نگیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: مجلس نیز معتقد است فعالیت این مدارس باید در چارچوب قانون و بخشنامه‌‎های تعریف شده باشد با افزایش نظارت‌های خود بر فعالیت مدارس غیردولتی با هرگونه تخلفی در این حوزه برخورد خواهیم کرد و اجازه تضییع حقوق دانش آموزان و معلمان در این مدارس را نخواهد داد./

پایان پیام

 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، آموزشی، اخبار برگزیده، اشتغال و توسعه اقتصادی، قانون تأسیس و اداره مدارس