نیکزاد ثمری مطرح کرد ؛

عدم اجرای اصولی قانون مولدسازی دارایی ها

نایب رئیس مجلس گفت: واگذاری اختیارات و فروش دارایی های غیرمولد برای دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها در هر دولتی بسیار سخت بوده است زیرا دولت‎ها به دنبال داشتن قدرت و سیطره بر اموال و دارایی ها هستند.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ علی نیکزاد ثمری ضمن انتقاد از عدم اجرای اصولی قانون مولدسازی دارایی‌های دولت گفت: واگذاری اختیارات و فروش دارایی‌های غیرمولد برای دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها در هر دولتی بسیار سخت بوده است.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدنه دولت متاسفانه طی سال‌ها بجای چابک‌سازی بیشتر فربه شده است، افزود: بگونه‌ای که درآمدهای حاصل از دریافت مالیات پاسخگوی هزینه جاری حدود 360 هزار میلیارد تومانی دولت نمی‌تواند باشد و در مقابل این حجم از هزینه‌ها، ما حتی بودجه غیرعمرانی کم داریم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: چابک سازی دولت کار بسیار سختی است زیرا دولت‎ها به دنبال داشتن قدرت و سیطره بر اموال و دارایی‌ها هستند.

نیکزاد با بیان اینکه کارآمدسازی دارایی‌های غیرمولد دولت اقدام درستی داست و باید تبدیل شوند، گفت: ما باید بتوانیم کشوری با دولت چابک داشته باشیم، هرچند همواره این موضوع شعار بوده اما امیدواریم مجلس انقلابی بتواند با یک اقدام انقلابی، بودجه سال آینده را بدون وابستگی به نفت تصویب کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، دارایی، طرح های تملک دارایی