حدادی مطرح کرد ؛

بررسی ابعاد موضوع آمایش سرزمین

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور ضمن اشاره به بررسی ابعاد موضوع آمایش سرزمین در نشست کمیسیون، گفت: سند ملی آمایش سرزمین هنوز ابلاغ نشده است لذا امکان برقراری توازن و عدالت در کشور وجود ندارد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ علی حدادی در توضیح نشست روز سه‌شنبه( 21 مرداد ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، گفت: در نشست امروز به بررسی گزارش کمیته آمایش سرزمین توسعه استان ها با حضور نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، معاون اقتصادی وزیر کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس پرداخته شد.

وی در مجلس افزود: در این نشست موضوع سند ملی آمایش سرزمین و ابلاغ آن برای توسعه کشور، مورد بررسی دقیق قرار گرفت. همچنین سوالاتی مبنی بر ابلاغ سند آمایش سرزمین در راستای توسعه استانی مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها با اشاره به چالش های فراوان در سطح کشور و اشاره به ظرفیت‌های خوب در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی، تصریح کرد: ظرفیت‌های عظیمی در بخش‌های تولید، کشاورزی، صنعت و گردشگری نیز وجود دارد اما متاسفانه تا امروز سند آمایش ملی سرزمین ابلاغ نشده است.

نماینده مردم طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی افزود: ایراد و اشکالات جدی دراین زمینه وجود دارد. بنابر درخواست و مطالبات نمایندگان، از رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ایراد توضیحات در نشست آتی دعوت خواهد شد.

حدادی با با اشاره به نواقص ناشی از عدم ابلاغ سند ملی آمایش سرزمین، گفت: به استناد اسناد بالادستی در حوزه توسعه و سیاستگذاری و برنامه ششم توسعه بدون ابلاغ سند ملی آمایش سرزمین، امکان برقراری توازن و عدالت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مسیر توسعه بدون سند ملی آمایش سرزمین به لابی گری و مباحث مختلف دیگر منجر می‌شود اما در صورتی که روش‌های توسعه در بخش توزیع اعتبار و توسعه علمی پژوهش محور باشد، نقشه راه کشور درست و دقیق طی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد کمیسیون با توجه به فعال شدن کمیته آمایش سرزمین این موضوع را دنبال خواهد کرد. همچنین موضوعات مرتبط را با هماهنگی، همگرایی و هم افزایی سایر کمیسیون‌ها پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آمایش سرزمین، آمایش سرزمینی، اخبار برگزیده، اصل عدالت، بازار بورس، تحقق عدالت، همایش آمایش سرزمین