رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

مریکایی ها در استراتژی شان در مقابل ایرانی ها شکست خوردند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید دارد: تغییر براهان هوک نشان می دهد که آمریکایی ها در استراتژی شان در مقابل ایرانی ها شکست خوردند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به تغییر برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، گفت: ایالات متحده آمریکا بعد از اینکه نتوانست ایران را وادار به مذاکره مجدد و بستن قرار داد کند احساس می کند باید در تیم کاری تغییری ایجاد کند تا در ماه های باقی مانده تا انتخابات آمریکا شوک و تغییر جدید دراین فضا ایجاد کند، واقعیت امر این است که تغییر براهان هوک نشان می دهد که آمریکایی ها در استراتژی شان در مقابل ایرانی ها شکست خوردند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ترامپ تحلیلی نادرستی از شرایط داشت، فکر می کرد اگر از برجام بیرون بیاید و تهران را تحت فشار قراردهد ایران به قرارداد جدید تن خواهد داد، آمریکایی ها می خواستند در این قرار داد مباحثی چون فعالیت موشکی، حضور ایران در جبهه مقاومت در منطقه و مسائل حقوق بشری را بگنجاند.

جلیل رحیمی جهان آبادی بیان کرد: ترامپ نتوانست در مقابل اراده و اجماعی که درایران مقابل آمریکا ایجاد شده است به موفقیت برسد و الان تقریبا شکست را می پذیرند، چرا که شخصی را جایگزین هوک می کند که نتوانسته در پرونده قبلی خود در منطقه آمریکا در ونزوئلا به نتیجه ای برسد و شخصی جایگزین می شود که در دهه 80 پرونده ناموافق در ارتباط و تقابل با ایرانی ها دارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: عملا این تغییر نشان می دهد استراتژی آمریکایی ها به پایان خود نزدیک می شود انتخابات آمریکا وحوادث این چند ماه فشار را بر آمریکایی ها بیشتر خواهد کرد تا تصمیماتی که در مقابل ایرانی ها می گیرند تصمیماتی باشد که به نتیجه برسد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامیگفت: ایران مسیر خود را با قدرت، با اجماع داخلی و بر پایه استراتژی قوی طی می کند، در این میان تغییر برایان هوک شکست آشکار استراتژی آمریکا در مقابل ایران است./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، انتخابات، ایالات متحده، جریان مقاومت