عاملی مطرح کرد ؛

بازنگری سند جامع علمی کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تشکیل کمیته ای مشترک بین مجلس و شورا برای رسیدگی به موضوعات مشترک از جمله مسئله حذف کنکور، سهمیه های دانشگاهی و طرح جمعیت و تعالی خانواده خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت؛  سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: این نخستین نشستی بود که با نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس یازدهم برگزار شد و نشست سازنده‌ای بود که بیشتر به ظرفیت‌های شورای علم و فناوری پرداخته شد.

سید سعیدرضا عاملی ادامه داد: در 36 سالی که شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسیس شده، شأن تأسیسی در بسیاری از زمینه‌های علم و فناوری داشته است به طوریکه بیش از 120 نهاد تأسیسی و اساسنامه مصوب به تصویب رسیده و از این طریق ظرفیت آموزش عالی کشور این مصوبات ارتقا پیدا کرده است.

سند جامع علمی کشور بر اساس تغییر اولویت‌ها مورد بازنگری قرار میگیرد‌

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین نقش مهمی در رابطه با اسناد مهم مانند سند نقشه جامع علمی کشور ایفا کرده و در حال حاضر 224 برنامه اقدام در این رابطه دارد که دو سوم آن در راهبری مسیر علمی کشور اجرایی شده است.

سید سعیدرضا عاملی اضافه کرد: همچنین برنامه داریم سند نقشه جامع علمی کشور با توجه به تغییر اولویت‌ها مورد بازنگری قرار گیرد و مسیری جدیدی برای آن در نظر گرفته شود.

سند تحول آموزش و پرورش در حال شاخص سازی برای ارزیابی است

این مقام مسئول در شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: همچنین در نشست امروز در خصوص سند تحول آموزش و پرورش بحث شد که این سند مسیر شاخص سازی را طی کند تا ما بعد از 9 سال این سئوال را مطرح نکنیم که این سند چند درصد محقق شده است و همچنین بتوانیم ارزیابی داشته باشیم که چقدر از این سند پیش رفته است.

عاملی یادآور شد: شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوعات مشترکی با مجلس دارد که لازم است در این زمینه همکاری لازم را با مجلس داشته باشیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: از مهم‌ترین این موضوعات مسئله کنکور و سهمیه‌های دانشگاه‌ها و طرح جمعیت و تعالی خانواده است که این موضوعات یک بُعد سیاستگذاری و یک بُعد قانونگذاری دارد که در این زمینه مقرر شد کمیته‌ مشترکی بین کمیسیون‌های مختلف مجلس و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شود تا در این موضوعات یک سازوکار نهادی داشته باشیم./

پایان پیام

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده