خبر

مسیر شما: اخبار مذاکره ابا آمریکا نه عادلانه و نه به منفعت و مصلحت کشور
مذاکره ابا آمریکا نه عادلانه و نه به منفعت و مصلحت کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر رئیس جمهوری وارد کاخ سفید شود همان راهبردهای استکباری روسای جمهور گذشته آمریکا را ادامه خواهد داد؛ زیرا خوی سلطه گری در وجود آنها نهادینه شده است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ حسین نوش آبادی با اشاره به اینکه عده‌ای در داخل تصور می کنند که اگر "جو بایدن" رئیس‌جمهور آمریکا شود، از فشار حداکثری علیه کشورمان کاسته خواهد شد، گفت: سیاست‌های خارجی آمریکا، استعماری و استکباریست و هر دولتی و یا اینکه هر رئیس‌جمهوری وارد کاخ سفید شود مطابق همین سیاست‌ها کار خود را پیش خواهند برد.

حسین نوش آبادی در ادامه افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری بعضی از روسای جمهور آمریکا این سیاست را به ظاهر پنهان می‌کردند و چنگ و دندان نشان نمی‌دادند و دست خود را بیرون می‌آوردند ولی در واقع راهبردهایشان براساس سرمایه‌داری و توسعه کارتل‌های تجاری و نفتی تعریف شده و به دنبال گسترش سلطه هستند.

این نماینده مردم در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر جوبایدن پیروز انتخابات آمریکا شود احتمال تغییر راهبرد در قبال ایران وجوددارد، اظهار کرد: بعید است تغییر تاکتیک و راهبردی بوجود بیاید، اما شاید انعطافی صورت بگیرد.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک به طرح مذاکره مجدد از سوی ترامپ، اشاره و تاکید کرد: مذاکره‌ای که آنها می‌خواهند نه عادلانه است و نه به منفعت و مصلحت کشور است، زیرا آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که ما را پای میز مذاکره بنشانند و به اهداف خود دست پیدا کنند، اما به هیچ وجه علاقمند به این نیستند که مذاکره‌ای عادلانه، صادقانه و در چارچوب قوانین بین‌الملل صورت بگیرد؛ چرا که اگر می‌خواستند در برجام باقی می ماندند.

نوش‌آبادی در ادامه افزود: خروج آمریکا از برجام نشان داد که ایالات متحده به هیچ اصلی از اصول بین‌الملل پایبند نیست./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر