حاجی دلیگانی مطرح کرد ؛

وضعیت زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیکی

عضو هیات رئیسه مجلس از عدم وجود مشکل قانونی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی خبر داد و گفت: وزارت کشور باید زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به صورت الکترونیک را فراهم کند.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه دولت باید گزارشی درباره وضعیت زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیکی به مجلس ارایه دهد، گفت: ظرفیت لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک وجود دارد، بنابراین وزارت کشور باید مقدمات اجرای آن را فراهم کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: قوانین مرتبط با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک نیز دروه های قبل مجلس تصویب شده است بنابراین وزارت کشور و شورای نگهبان مشکل قانونی برای برگزاری انتخابات الکترونیک ندارند.

وی تصریح کرد: مجلس این موضوع را پیگیر خواهد کرد اما وزارت کشور و شورای نگهبان باید نشست مشترک برگزار کنند و در صورت خلاء قانونی یا اصلاح قانون به مجلس لایحه دهند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور بعید است انتخابات مرحله دوم مجلس را به صورت الکترونیک برگزار کند، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال ادامه این وضعیت تا سال آینده، وزارت کشور باید زیرساخت لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 به صورت الکترونیک را فراهم کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، الکترونیکی کردن انتخابات، انتخابات، خدمات الکترونیکی، سیستم های الکترونیکی