رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

گره اصلی سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه، ایران است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس گفت: ترامپ می خواست یک قرارداد جدید را به ایران تحمیل کند تا آن را برای خود برگ برنده محسوب کند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادیبه اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره مذاکره با کشورمان اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها استراتژی اشتباهی را در قبال ایران از دوره ترامپ شروع کردند و اساس این استراتژی نیز این بود که اگر آمریکا از برجام خارج شود و ایران را تحت فشار اقتصادی و سیاسی قرار بدهد، ایرانی‌ها را وادار به امضای قرار داد جدیدی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: ترامپ می‌خواست با تحمیل قراردادی جدید به کشورمان آن را برگ برنده‌ای برای خود بداند و با انجام این کار ضعف سیاست خارجی اوباما را به چالش بکشاند، اما قضیه بالعکس شد؛ چرا که نه تنها نتوانست قرارداد جدیدی را به ایران تحمیل کند، بلکه همان حداقل همکاری که می‌توانست با حضورش در برجام برای تعامل با ایران داشته باشد را هم از دست داد.

این نماینده مردم در مجلس به طرح مجد مذاکره با ایران از سوی ترامپ اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ترامپ دارد دست و پا می‌زند و متوجه شده که گره اصلی سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه، ایران است.

نماینده مردم تربت جام در ادامه افزود: ترامپ با وعده و وعید می‌خواهد آرایی را که از دست داده مجددا جمع کند و به نحوی پیروز انتخابات آمریکا شود و طرح اینگونه مسائل هم یک شو تبلیغاتی است./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، استکبار آمریکا، انقلاب های خاورمیانه، تحولات خاورمیانه، خاورمیانه