اوسطی مطرح کرد ؛

اهمیت توجه به صادرات غیرنفتی و محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: نقش و فعالیت کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم کمک کننده و تقویت کننده صادرات محصولات کشاورزی در آینده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ پرویز اوسطی در خصوص اهمیت توجه به صادرات غیرنفتی و محصولات کشاورزی، گفت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور اهمیت توجه به صادرات غیرنفتی ازجمله صادرات محصولات کشاورزی از ضروریات است.

پرویز اوسطی ، ادامه داد: صادرات محصولات زراعی و باغی در تحقق درآمد ارزی مورد نیاز کشور و افرایش درآمد تولیدکنندگان و پایداری اقتصاد کشور نقش بسیار کلیدی را بر عهده دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در زمینه صادرات محصولات کشاورزی باید با سیاست‌ گذاری‌های مناسب و تنظیم سند و نقشه راه مناسب و هدف‌گذاری راهبردی گام برداریم، عنوان کرد: استانداردسازی، تولید محصولات سالم و با کیفیت، برندینگ و هویت بخشی به تولیدات توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی نیز از ارکان و نیازهای تقویت صادرات محصولات زراعی و باغی است.

وی  در پایان با بیان اینکه به منظور ارزآوری از طریق صادرات محصولات کشاورزی باید به تقویت دیپلماسی اقتصادی، تکنولوژی و فناوری کشاورزی و اصلاح الگوی کشت با لحاظ نمودن مزیت‌های صادراتی توجه کرد، گفت: نقش و فعالیت کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم کمک کننده و تقویت کننده صادرات محصولات کشاورزی در آینده است./

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، اقتصاد نفتی