اسماعیلی مطرح کرد ؛

شکست سلطه و سیطره ایالات متحده

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس گفت: آمریکا دیگر نمی تواند با خوی قلدرمآبانه خود کشورهای دیگر را وادار به انجام کاری کند و این بیانگر شکست سلطه و سیطره ایالات متحده است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ ولی اسماعیلی به عدم تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی از سوی شورای امنیت و پیام این مهم برای آمریکا اشاره کرد و گفت: پیام اصلی اقدام شورای امنیت این بوده که هژمونی آمریکا با شکست مواجه شده و به سمت انزوا در حال حرکت است.

ولی اسماعیلی در ادامه افزود: آمریکا نتوانست اعتماد کشورهای بزرگ و حتی کشورهای کوچکی که فکر می‌کرد با آن هم‌نظر هستند را جلب کند و این عدم همکاری کشورها با ایالات متحده گویای این بوده که دیگر نمی‌تواند زورگویی کند.

وی  تاکید کرد: معتقدم با توجه به وضعیت داخلی آمریکا و ناعدالتی‌هایی که در ساختار حکومتی ایالات متحده وجود دارد همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند فروپاشی درونی آمریکا نزدیک است؛ چرا که در موضوعات گوناگون اعم از کرونا و مباحث استراتژی با موفقیت چندانی روبه‌رو نبود.

نماینده مردم گرمی مغان اظهار کرد: دولت آمریکا در حال اضمحلال بوده و همین عدم تصویب تمدید تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران هم به منزوی شدن آمریکا کمک خواهد کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، آینده تحریم های اقتصادی در اقتصاد جهانی، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها