خبر

مسیر شما: اخبار افزایش تعامل و همکاری قوه قضاییه با مجلس
افزایش تعامل و همکاری قوه قضاییه با مجلس

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با یادآوری نشست مشترک کمیسیون با رئیس قوه قضاییه، گفت: در این نشست از رئیس قوه درخواست شد تا چند شعبه در دادسرای کارکنان دولت به کمیسیون اصل نود برای رسیدگی به گزارش شکایات اختصاص داده شود.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ الهام آزاد با یادآوری نشست اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با رئیس قوه قضاییه، گفت: نظارت کمیسیون اصل نودم شکلی است از این رو در این نشست بر افزایش تعامل و همکاری قوه قضاییه با مجلس تاکید شد.

آزاد تصریح کرد: در راستای فوریت در مکاتبات و رسیدگی به و گزارش شکایات کمیسیون اصل نود، در این نشست درخواست کردیم تا چند شعبه در دادسرای کارکنان دولت به کمیسیون اصل نود اختصاص داده شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ماده 2 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور بر افزایش روابط و تعاملات سازمان بازرسی کل کشور با مجلس تاکید شد، همچنین مقرر شد تا قوه قضاییه دستور لازم را به سازمان بازرسی کل کشور برای ارایه گزارش‌ها به کمیسیون اصل نود سر موعد مقرر را دهد.

وی در ادامه یادآور شد: قوه قضاییه هر سال گزارشی از عملکرد سالیانه خود را به مجلس ارایه می‌دهد، در دوره‌های گذشته این اقدام با تاخیر نامتعارف انجام گرفته است لذا در نشست با حجت الاسلام رئیسی تاکید شد تا این گزارش بهنگام و سر موعد مقرر به مجلس ارسال شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تعامل و همکاری بین کمیسیون و قوه قضاییه ضروری است زیرا در افزایش اعتماد مردم و مبارزه با مفاسد در حوزه های مختلف تاثیرگذار است./

نظر شما
مشخصات خبر