رشیدی کوچی مطرح کرد ؛

فعالسازی دیپلماسی پارلمانی در حوزه اقتصاد

نماینده مردم مرودشت در مجلس گفت: با فعالسازی دیپلماسی پارلمانی در حوزه اقتصاد می توانیم گام های مثبتی در جهت رفع مشکلات اقتصادی برداریم.

  خبرگزاری خانه ملت؛ جلال رشیدی کوچی به تاثیر فعالسازی دیپلماسی پارلمانی در حوزه اقتصاد بین‌الملل اشاره کرد و گفت: هر کجایی که دیپلماسی پارلمانی فعالی بوده به موفقیت دست پیدا کرده‌ایم؛ چرا که اگر ما فقط دیپلماسی را روی دولت متمرکز شویم شاید نتوانیم به اهداف خود برای پیشبرد کشور دست پیدا کنیم.

جلال رشیدی کوچی در ادامه افزود: اگر دیپلماسی پارلمانی در حوزه اقتصادی فعال شود می‌توانیم کارهای بسیاری را در جهت گسترش مناسبات تجاری کشورمان انجام دهیم و البته تجربه این کار هم در کشورهایی همچون روسیه با موفقیت روبه‌روشده است.

نماینده مرودشت تاکید کرد: دیپلماسی اقتصادی در حوزه دولت با مشکلاتی همچون تحریم‌ها مواجه می‌شود، اما در حوزه پارلمانی چون نمایندگان مردم هستند اگر کشوری بخواهد پارلمان را تحریم کند وجهه بدی برای کشور تحریم کننده ایجاد خواهد شد؛ چرا که نمایندگان مردم را تحریم کردند.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: قطعا؛ با فعالسازی دیپلماسی پارلمانی در حوزه اقتصاد اتفاقات بسیار خوبی خواهد افتاد و این کار در جهت بهبود بخشیدن به اقتصادمان کمک شایانی خواهد کرد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تقویت همگرایی پارلمانی، دیپلماسی پارلمانی سازمانی