فلاحی در تشریح نشست کمیسیون آموزش مطرح کرد ؛

یک سوم مناطق کشور زیرساخت دسترسی به سامانه "شاد" را ندارند

نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد که حاجی میرزایی در این نشست برنامه آموزش و پرورش برای شروع سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛  نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز چهارشنبه (29 مردادماه) با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در محل این کمیسیون با دستور کار بررسی میزان و چگونگی آماده سازی مدارس و دانش آموزان و معلمان جهت اجرای سامانه شاد در سال تحصیلی جدید برگزار شد.

احمدحسین فلاحی در  تشریح این نشست, عنوان کرد: وزیر آموزش و پرورش در این جلسه یادآور شد که برای شروع سال تحصیلی در روستاهای کم جمعیت مشکلی وجود ندارد، چراکه قرار است طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا کلاس‌ها با تراکم جمعیتی کمتر از 10 نفر تشکیل شود، لذا برگزاری کلاس در روستاها با رعایت پروتکل ها مشکلی ایجاد نمی کند.

فلاحی ادامه داد: یکی از الزاماتی که مدنظر وزارت آموزش و پرورش است ارتباط بین معلم و دانش آموز است که این مهم سال گذشته تا اسفندماه برقرار بود، اما امسال اگر بخواهیم از ابتدای سال این ارتباط را نداشته باشیم، آموزش به ویژه در روستاها که از امکانات مناسبی برخوردار نیستند، با مشکل جدی مواجه می شود.

وی  یادآور شد: در رابطه با آموزش غیرحضوری بر اساس اظهارات حاجی میرزایی نیز بسیاری از زیرساخت ها توسعه پیدا کرده، اما یک سوم مناطق کشور به امکانات لازم برای دسترسی به آموزش غیرحضوری و سامانه شاد وجود ندارد.

فلاحی اضافه کرد: جایگزین این عدم دسترسی, آموزش از طریق صداوسیما است، به طوری که این آموزش ها در 4 شبکه از صبح تا غروب به آموزش می پردازد، هر چند که در این نوع آموزش مشکل ارتباط یک طرفه وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش افزود: وزیر آموزش و پرورش درخصوص دانش آموزانی که نه دسترسی به سامانه شاد دارند و نه تلویزیون نیز عنوان کرد که برای این دسته از دانش آموزان که بیشتر در مناطق محروم و عشایری زندگی می کنند، از نهادهای مختلف کمک گرفته شده که این ارتباط برقرار شود، اما بسته های آموزشی بسیار خوبی نیز آماده شده تا در این مناطق تحویل دانش آموزان شود.

فلاحی افزود: وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد که این بسته ها قرار است به صورت هفتگی در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار گیرد تا آموزش این عزیزان نیز به صورت متناوب و به روز انجام شود.

وی تأکید کرد: حاجی میرزایی شروع سال تحصیلی جدید را 15شهریورماه اعلام و یادآور شد که در حال حاضر نیز معاونان وزارت آموزش و پرورش در استان ها برای ارزیابی میزان آمادگی زیرساخت ها در زمینه آموزش غیرحضوری حاضر هستند و مقرر شد طی روزهای آتی، نمایندگان برای سرکشی در حوزه انتخابیه خود حاضر می شوند، مشکلات از طریق نمایندگان به وزارت آموزش و پرورش منتقل خواهد شد تا شروع سال تحصیلی با کمترین مشکل و دغدغه آغاز شود./

پایان پیام

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، آموزشی، اخبار برگزیده