زارع مطرح کرد ؛

رویکرد مجلس نسبت به طرح گشایش اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت قصد دارد با اجرای طرح گشایش اقتصادی و فروش اوراق نفتی کسری بودجه را جبران کند و این مسئله به معنای گشایش اقتصادی برای مردم نبوده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ رحیم زارع با اشاره به رویکرد مجلس نسبت به طرح گشایش اقتصادی، گفت: مهم ترین اولویت نمایندگان مجلس یازدهم اصلاح وضعیت اقتصادی به نفع مردم است، حال اگر با اجرای طرحی، اقتصاد کشور در شرایط فعلی و آینده دچار مشکل شود، نمایندگان با آن مخالف خواهند بود.

زارع  ادامه داد:دولت قصد دارد با اجرای طرح گشایش اقتصادی و فروش اوراق نفتی کسری بودجه را جبران کند و این مسئله به معنای گشایش اقتصادی برای مردم نیست، هر گشایشی باید به نفع مردم باشد و نمایندگان مجلس درگیر بازی با کلمات از سوی مسئولان نمی شوند.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامیگفت: به طور حتم مجلس با طرح گشایش اقتصادی مخالف نیست، اما نمایندگان تلاش می کنند که طرح مذکور را به نفع مردم اصلاح کنند، قطعا رویکرد اصلاح به نفع مردم اولویت اصلی نمایندگان مجلس است و تمام برنامه ها بر این مبنا اصلاح و تدوین می شود.

زارع افزود: اجرای طرح گشایش اقتصادی با شرایط فعلی تنها آینده فروشی بوده و برای دولت آینده تعهد مالی ایجاد می کند، از این رو به نظر من فروش اوراق نفتی باید جای خود را به فروش نقدی و عینی بدهد تا دولت آینده در این عرصه به مشکل نخورد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه، اولویت های اجرایی سال اجرایی بودجه، معیشت