موسوی مطرح کرد ؛

آمریکایی ها نمی توانند از مکانیسم ماشه علیه کشورمان استفاده کنند

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس گفت: آمریکایی ها نمی توانند از مکانیسم ماشه علیه کشورمان استفاده کنند چرا که به لحاظ حقوقی از برجام خارج شده اند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سید نظام‌الدین موسوی به طرح مجدد ترامپ برای استفاده از مکانیسم ماشه علیه کشورمان، اشاره کرد و گفت: ما از منتقدان جدی برجام هستیم و معتقدیم که آمریکایی‌ها امتیازات زیادی از کشورمان گرفتند و این هم به دلیل عدم توجه دقیق تیم مذاکره کننده به برخی از نکات به ویژه شروطی که مقام معظم رهبری در حاشیه متن برجام نوشته‌اند بوده است.

سید نظام‌الدین موسوی در ادامه افزود: مکانیسم ماشه یکی از آن امتیازاتی بوده که آمریکایی‌ها در برجام از ما گرفتند و اگر در برجام هم بودند با همین مسئله می‌توانستند علیه ما اقدامات تحریمی را انجام دهند.

این نماینده مردم تاکید کرد: ترامپ آدمی احمق و زیاده‌خوا‌هی بوده و به دلیل همین رفتارها متصور شده که می‌تواند امتیازات زیادی از کشورمان بگیرد پس از برجام خارج شده بود، اما خوشبختانه مقام معظم رهبری با علم به همین موضوع اجازه مذاکره مجدد را به آقایان ندادند تا برجام دیگری را رقم بزنند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات اظهار کرد: ترامپ فکر نمی‌کرد که ایران مذاکره جدید را نپذیرد؛ فلذا از برجام خارج شد و چون ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آن استقامت کرد الان به دنبال فعالسازی مکانیسم ماشه بوده؛ اگرچه از لحاظ قانونی حق استفاده از این را ندارد چرا که از برجام خارج شده است.

وی تاکید کرد: استفاده از مکانیسم ماشه یک کار نابخردانه‌ای است که حتی اروپایی ها هم به عمق این حماقت پی برده‌اند و اگر اروپایی‌ها بخواهند با همچنین موضوعی موافقت کنند همه حییثت آنها در سطح بین الملل از بین خواهد رفت؛ اگرچه این‌ها بی‌اعتماد هستند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بیانات رهبری، رهبر انقلاب، رهبری